17.9 C
Warszawa
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSWarta Tower sprzedany! Kwota zwala z nóg

Warta Tower sprzedany! Kwota zwala z nóg

Globalworth, inwestor biurowy w Europie Środkowo-Wschodniej, podpisał umowę sprzedaży biurowca Warta Tower w Warszawie za ponad 63 mln euro ze spółką należącą do Cornerstone Investment Management.

Warta Tower
Warta Tower, fot. Wikipedia.org

Finalizując transakcję sprzedaży budynku Warta Tower, osiągnęliśmy kolejny ważny cel w realizacji naszej strategii. Osią naszej działalności jest dostarczanie nowoczesnej powierzchni biurowej, w budynkach wyróżniających się na tle konkurencji, które oferują najlepsze jakościowo środowisko pracy. Istotnym, pozytywnym elementem, wartym podkreślenia jest sprzedaż powyżej wartości księgowej oraz dalsza poprawa parametrów portfela nieruchomości pozostających w grupie. Sprzedaż tak prestiżowego budynku, w topowej lokalizacji w Warszawie, jest dla nas dużym sukcesem z uwagi na perturbacje na rynku biurowym. Jednocześnie jestem przekonany, że doświadczony zespół po stronie kupującego przeprowadzi przebudowę i ponowną komercjalizację z dużym sukcesem” – powiedział Łukasz Duczkowski, head of investments and special projects w Globalworth Poland.

Koncepcja rewitalizacji biurowca nie tylko dostarczy nowoczesnych rozwiązań zaprojektowanych według najnowszych standardów, ale także skoncentruje się na wprowadzeniu strategii ESG, która pozwoli nam stworzyć doskonałe miejsce na mapie biurowej Warszawy. Zakończenie modernizacji planowane jest na rok 2025” – powiedział Przemysław Pikus, partner w Cornerstone Investment Management.

Biurowiec Warta Tower oferuje około 33,7 tys. mkw. powierzchni najmu, 21-piętrowy budynek zapewnia nowoczesne, komfortowe i elastyczne środowisko pracy. Najemcy mają do dyspozycji blisko 560 miejsc postojowych. Biurowiec jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków biurowych w Warszawie. Obiekt znajduje się przy ulicy Chmielnej, w pobliżu Alei Jerozolimskich – jednej z głównych arterii komunikacyjnych stolicy.

Warta Tower. Stan na 2021 rok

Jeszcze wtedy informowaliśmy, że 5th Corner, podpisała z Globalworth umowę kupna pięciu warszawskich nieruchomości biurowych. W tym: Nordic Park, Bliski Centrum, Batory Building I, Company House I i Warta Tower. Spółka 5th Corner to nowa platforma inwestycyjna utworzona przez Cornerstone Investment Management i innych partnerów.

Projektem flagowym firmy miał być właśnie ten biurowiec. Największe aktywo w portfelu i spektakularny wieżowiec o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych zlokalizowany w centrum biznesowym Warszawy. Cornerstone planował przeznaczyć na renowację Warta Tower ponad 30 milionów euro. Tym samym chciał przekształcić go w budynek biurowy o najwyższym standardzie, otwarty dla mieszkańców miasta i jego gości. Odnowiona Warta miała otworzyć drzwi w 2023 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...