15.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSTowarowa Towers ruszają w górę

Towarowa Towers ruszają w górę

Ogromny żuraw firmy Corleonis zaczął pracę na placu budowy wież mieszkalnych Towarowa Towers. Jego docelowa wysokość wysokość to aż 141,6 metra, a każdej z wież kompleksu to 95 metrów. 

Żuraw na tle wieżowców wokół Ronda Daszyńskiego
Żuraw na tle wieżowców wokół Ronda Daszyńskiego, fot. Corleonis

W 2021 roku spółka Asbud poinformowała o starcie inwestycji dwóch wieżowców mieszkalnych przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie – Towarowa Towers. Będzie to kompleks dwóch 29-kondygnacyjnych wież. Oferując tym samym 325 apartamentów Wieży A oraz 252 w Wieży B. Co więcej, w późniejszym etapie obok dwóch wieżowców powstanie kompleks trzech 7 do 12 kondygnacyjnych budynków apartamentowych. Łącznie w całym kompleksie znajdzie się około 900 lokali.

Firma Corleonis dokonała niedawno montażu pierwszego z trzech żurawi wieżowych do obsługi wież kompleksu. Ma on wysokość podnoszenia 47,3 metra oraz wysięgnik o długości 40 metrów, a docelowa wysokość podnoszenia to ponad 140 metrów. Dzięki zastosowaniu tego typu żurawia w zależności od etapu budowy, firma będzie mogła z łatwością i szybko zmieniać długość wysięgnika. To w efekcie znacznie usprawni transport ładunków na budowie. Do tego zamontowane 3 lampy doskonale rozświetlają plac budowy wokół sprzętu, co zwiększa bezpieczeństwo nawet po zmroku.

Firma Corleonis od 20 lat działa na rynku żurawi wieżowych. Zajmuje się świadczeniem usług związanych z wynajmem, sprzedażą i serwisem żurawi wieżowych oraz projektowaniem. Przedmiotem działalności firmy oprócz żurawi wieżowych są również żurawie samojezdne, dźwigi budowlane (windy) oraz transport krajowy.

Żuraw na tle wieżowców wokół Ronda Daszyńskiego, fot. Corleonis
Żuraw na tle wieżowców wokół Ronda Daszyńskiego, fot. Corleonis

Aktualnie na wyposażeniu firmy jest:

  • 140 żurawi wieżowych rozmieszczonych na terenie Polski, UE i w krajach skandynawskich,
  • 8 żurawi samojezdnych w klasie od 40 do 350 ton,
  • 19 dźwigów budowlanych (windy),
  • 4 zestawy transportowe,
  • Kosze do transportu ludzi,
  • Wyposażenie dodatkowe: zawiesia, radiotelefony, rozdzielnie, trawersy – szeroki zakres osprzętu do wszystkich typów żurawi wieżowych i samojezdnych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...