15.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSSkySAWA wieżowiec będzie połączony przejściem z metrem

SkySAWA wieżowiec będzie połączony przejściem z metrem

Ruszyły prace przygotowawcze pod budowę przejścia podziemnego łączącego flagową inwestycję Polskiego Holdingu Nieruchomości – biurowiec SkySAWA ze stacją metra Rondo ONZ. Prace prowadzone będą u zbiegu ulicy Świętokrzyskiej i alei Jana Pawła II. Z tego powodu, na czas robót zmianie ulegnie organizacja ruchu w tym rejonie.

SkySawa - wizualizacja
Materiały prasowe

 

Generalny wykonawca kompleksu biurowo-handlowego SKYSAWA, firma PORR S.A. rozpoczyna prace przygotowawcze budowy przejścia podziemnego łączącego poziom -2 budynku A. Dotyczy to biurowca PHN powstającego przy ulicy Świętokrzyskiej 36 ze stacją metra Rondo ONZ. Podsumowując, w początkowej fazie budowy łącznika, inwentaryzacja infrastruktury w ziemi na północnym rogu ulicy Świętokrzyskiej i alei Jana Pawła II jest konieczna.

Utrudnienia w ruchu

SkySawa - zamiany w organizacji ruchu
Materiały prasowe

W związku z budową łącznika, chodnik będzie zajęty. Wszystko to na czas prowadzenia robót przy ulicy Świętokrzyskiej oraz alei Jana Pawła II. W związku z tym organizacja ruchu w tym rejonie ulegnie zmianie. Ze względu na to, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym i utworzenia jak najkrótszego przejścia z ulicy Świętokrzyskiej do alei Jana Pawła II zostanie zajęty skrajny, prawy pas ruchu północnej jezdni ulicy Świętokrzyskiej pod tymczasowy chodnik. W rezultacie, ze względów bezpieczeństwa na odcinku od ul. Emilii Plater do Ronda ONZ po północnej stronie ulicy Świętokrzyskiej zamknięta zostanie ścieżka rowerowa. Dlatego ruch rowerowy będzie odbywał się po południowej stronie ulicy Świętokrzyskiej.

Cosmopolitan – wszystkie apartamenty sprzedane

Budowa bezpośredniego podziemnego przejścia ze SKYSAWA do stacji metra to jedna z niewielu takich realizacji w Warszawie. Po pierwsze w centrum miasta, po drugie w otoczeniu ścisłej zabudowy. Jako doświadczony deweloper mamy świadomość jej oddziaływania na lokalne otoczenie i razem z generalnym wykonawcą dokładamy starań, by zminimalizować związane z nią utrudnienia. Wszystko przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa – mówi reasumując Tomasz Górnicki, wiceprezes zarządu ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.

SkySawa - wizualizacja
Materiały prasowe

O SkySAWA

SKYSAWA to nowoczesny kompleks biurowo-handlowy o powierzchni ok. 40.000 mkw., którego budowa rozpoczęła się pod koniec czerwca tego roku. Niewątpliwie kluczowym atutem inwestycji jest doskonała lokalizacja w ścisłym centrum stolicy tuż obok Ronda ONZ, w kwartale ulic Świętokrzyskiej, Twardej, Mariańskiej i alei Jana Pawła II. Przede wszystkim SKYSAWA jako jedna z nielicznych inwestycji w Warszawie będzie mieć bezpośrednie połącznie ze stacją metra. Godne uwagi jest, że obiekt posiada certyfikat BREEAM Interim na najwyższym poziomie Outstanding. Zgodnie z harmonogramem budynek A inwestycji liczący 11.500 mkw. ma być gotowy w drugim kwartale 2021 r.. Podsumowując, zakończenie budowy budynku B – wieży liczącej 155 m wysokości zaplanowano na drugi kwartał 2022 r.

Taras widokowy PKiN znów otwarty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...