7.2 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaNEWSSkySAWA widziana okiem przechodnia

SkySAWA widziana okiem przechodnia

Jak rośnie wieżowiec SkySAWA? Jak zmienia się warszawskie Rondo ONZ? Zobaczcie w filmie, który prezentuje postępy prac nad wieżowcem. SkySAWA to wieżowiec powstający w Warszawie przy Rondzie ONZ. Jest to flagowa inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości. Najwyższa z wież będzie miała 155-metrów.

Wieżowiec SkySAWA powstaje w niezwykłym tempie. Dzięki podwykonawcom i wyjątkowym rozwiązaniom, na budowę jednej kondygnacji potrzebne są zaledwie cztery dni. W połowie stycznia inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości powstająca przy ulicy Świętokrzyskiej 36 osiągnęła wysokość 13 kondygnacji naziemnej. Jest to efekt zastosowania przez generalnego wykonawcę inwestycji, firmę PORR S.A., technologii wznoszenia konstrukcji z trzonem wyprzedzonym. Polega ona na wykorzystaniu do budowy wieży systemu szalunkowego podnoszonego na kolejne kondygnacje za pomocą specjalnych siłowników. Ogranicza to konieczność wykorzystania dźwigów, co pozwala na zwiększenie wydajności i tempa prowadzonych prac. Dodatkowo całe szalunki wspinają się równocześnie, dzięki czemu pracownicy są stale zabezpieczani przed ryzykiem upadku z wysokości.

SkySawa - Warszawa
fot. materiały prasowe

Nowy wieżowiec w stolicy

Niewątpliwą zaletą kompleksu biurowo-handlowego SKYSAWA będzie jego lokalizacja – w jednym z kluczowych ciągów komunikacyjnych Warszawy – przy ulicy Świętokrzyskiej 36, czyli w samym centrum miasta, w sercu Centralnego Obszaru Biznesu. Bliskość metra, linii tramwajowych, autobusowych, kolei oraz dostępność ścieżek rowerowych, gwarantują możliwość komfortowego i szybkiego dotarcia do SKYSAWA ze wszystkich dzielnic miasta. Z myślą o wygodzie najemców, kompleks SKYSAWA, jako jeden z pierwszych budynków w Polsce, będzie połączony bezpośrednim przejściem podziemnym ze stacją metra Rondo ONZ.

Tak szczególna lokalizacja to wygoda dla najemców i perspektywa przeżycia dnia na pełnych obrotach. W samej inwestycji – na parterze oraz poziomie -1, znajdą się punkty gastronomiczne i handlowo-usługowe. Natomiast w sąsiedztwie SKYSAWA najemcy będą mieli do dyspozycji parki miejskie, galerie handlowe, butiki, restauracje, kawiarnie, instytucje kulturalne czy sportowe.

O SkySAWA

W sercu stolicy powstaje jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów na mapie nieruchomości komercyjnych w Polsce. Będzie to flagowa inwestycja PHN – SKYSAWA. Nazwa powstała z połączenia dwóch wyrazów: SKY i SAWA. Sugeruje imponującą wysokość budynku oraz stanowi bezpośrednie nawiązanie do warszawskiej legendy. Według niej początek miastu dali rybak Wars i syrena imieniem Sawa. Zachętą dla przyszłych najemców będzie szereg udogodnień i rozwiązań technologicznych, a także bogata oferta gastronomiczna i usługowa dostępna zarówno w samym kompleksie, jak i w jego najbliższej okolicy. SKYSAWA, która stanie się dominującym punktem na biznesowej mapie stolicy, będzie prezentować się dumnie we wszystkich barwach dnia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...