26.5 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSPoznań: Czy w mieście powstanie ponad 100-metrowy wieżowiec?

Poznań: Czy w mieście powstanie ponad 100-metrowy wieżowiec?

W mieście Poznań firma Wechta chce zbudować 115-metrowy wieżowiec. Okazuje się, że ma warunki zabudowy, jednak problemem jest bliskość do ulicy. Czy w mieście powstanie wieżowiec niższy o zaledwie 2 metry od powstającej Sliver Tower?

Poznań. Powstanie nowy 115-metrowy wieżowiec?
Poznań. Powstanie nowy 115-metrowy wieżowiec?, fot. materiały prasowe

Działka u zbiegu al. Niepodległości i Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu miała doczekać się wielkich zmian. Media obiegła informacja, że powstanie tu wieżowiec o wysokości 115 metrów. Jednak jak się okazuje – Miejski Konserwator Zabytków poinformował, że wizualizacja jest niezgodna z warunkami zabudowy w tym miejscu. Rozwiązanie, które miało zagospodarować niewykorzystaną działkę może nie wejść w życie. Sprawa jest w toku.

Działka u zbiegu al. Niepodległości i Powstańców Wielkopolskich w mieście Poznań od długiego czasu jest własnością firmy Wechta. Fitma ta wiele lat temu planowała w tym miejscu budowę 105-metrowego wieżowca zwanego roboczo – Korona Tower. Jednak wtedy do realizacji apartamentowca zaprojektowanego przez znanego architekta Daniela Libeskinda nigdy jednak nie doszło.

Poznań. Powstanie nowy 115-metrowy wieżowiec?
Poznań. Powstanie nowy 115-metrowy wieżowiec?, fot. materiały prasowe

Gdyby udałoby się wybudować nowy 115-metrowy wieżowiec w mieście, byłby to drugi pod względem wysokości budynek w Poznaniu. Najwyższy będzie budowany Silver Tower na Placu Andersa, który będzie miał wysokość 117 metrów – o dwa metry więcej od planowanego wieżowca Wechty. Aktualnie najwyższym istniejącym obiektem jest Collegium Altum, które ma nieco ponad 103 metry wysokości.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...