5.4 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaNEWSPoznań: wieżowiec Andersia Silver z agentem

Poznań: wieżowiec Andersia Silver z agentem

Najwyższy budynek w Poznaniu – powstający już Andersia Silver ma już swojego agenta. Inwestor wybrał firmę, która skomercjalizuje powierzchnię biurową wieżowca. Zabudowa dotyczy placu Andersa w mieście Poznań.

Andersia Silver - Poznań
Andersia Silver – Poznań, fot. materiały inwestora

Von der Heyden Group wybrał firmę doradczą Knight Frank na agenta odpowiedzialnego za wynajem powierzchni w budynku biurowym w Poznaniu.

Jest to czwarty i ostatni etap zabudowy placu Andersa w Poznaniu, który zaplanowała firma Von der Heyden Group. Będzie to najwyższy budynek w Poznaniu (117,5m). Projekt Andersia Silver będzie posiadał 25 kondygnacjach naziemnych i 3 kondygnacji podziemnych (244 miejsca parkingowe) Ten wielofunkcyjny budynek komercyjny będzie miał blisko 40 000 mkw powierzchni użytkowej, w której przeważać będzie powierzchnia biurowa. Budynek ma otrzymać certyfikat LEED na poziomie Gold.

Generalnym wykonawcą jest firma PORR. Poznań i jego skyline diametralnie się zmieni. Zakończenie prac inwestor zaplanował na pierwszą połowę 2023 r. Budynek został zaprojektowany przez Pracownię Architektoniczną dr Ewy i dr Stanisława Sipińskich w Poznaniu.

O inwestorze

Von der Heyden Group została założona w 1989 roku. Zgodnie ze swoją filozofią działania, nie prowadzi samodzielnej działalności lecz powołuje spółki w celu realizacji różnych przedsięwzięć na rynku nieruchomości.

Łączna wartość inwestycji na rynku nieruchomości zrealizowana od 1989 roku przez spółki Von der Heyden Group przekroczyła kwotę 350 mln Euro. W latach 2013-2018, Von der Heyden Group zainwestuje ok. 200 mln Euro, co określi łączną wartość inwestycji na poziomie ok. 550 mln. Euro.

 

źródło: Urbanity.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...