27.7 C
Warszawa
wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaNEWSPałac Kultury i Nauki ma 65 lat!

Pałac Kultury i Nauki ma 65 lat!

Równo 65 lat temu 21 lipca 1955 o godzinie 16:00 został otwarty Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Przez 65 lat Pałac był świadkiem najważniejszych dla Polski wydarzeń.

Pałac Kultury - 65 lat
fot. materiały prasowe

Wyjątkowe miejsce

Od lat jest ikoną Stolicy i najbardziej rozpoznawalnym miejscem w Polsce. Przez lata, każdy ważny gość, przybywający do Warszawy zwiedzał PKiN. Obecnie większość turystów rozpoczyna od Pałacu Kultury i Nauki zwiedzanie Warszawy i planuje z Tarasu Widokowego trasę wycieczki.

Pałac to miejsce tętniące życiem, które żyje tak jak będący w nim ludzie. Od 2007 roku Pałac Kultury i Nauki jest zabytkiem, ale nie znaczy to, że nie nadąża za duchem czasu. W dniu urodzin Pałacu 21 lipca goście Tarasu Widokowego poznają nowe technologie w wyjątkowej przestrzeni 30. piętra. Aktywności na Tarasie Widokowym są podzielone na dwie strefy:

  • w pierwszej z nich goście będą mogli obejrzeć, jak wygląda proces druku 3D modeli Pałacu Kultury i Nauki i innych wydruków powiązanych z Urodzinami PKiN, porozmawiać z technologami, pracującymi w jednym z największych parków maszynowych z drukiem 3D w Polsce, a także zobaczyć niektóre realizacje firmy Sygnis New Technologies.
  • drugą przestrzenią na pewno zainteresują się młodsi uczestnicy – na specjalnie przygotowanych stanowiskach dzieci (i dorośli) będą mogli spróbować swoich sił w druku 3D za pomocą długopisu 3D. Do wyboru różne kolory i cała gama wzorów do rysowania w trójwymiarze.

Wydarzenia z okazji rocznicy

W kawiarni SO! COFFEE w holu głównym będzie można wypić kawę z Jubilatem. Klienci kawiarni będą mogli wydrukować na swojej kawie jedną z jubileuszowych grafik PKiN w maszynie FALCO firmy IMAGO PRINTER. FALCO to narzędzie, które pozwala na uzyskiwanie żywych, naturalnych kolorów oraz fotograficznej jakości wydruku między innymi na produktach spożywczych, drewnie czy tekstyliach. Atramenty spożywcze stosowane w drukarce są całkowicie bezpieczne i nietoksyczne. Powstały one zgodnie z rygorystycznymi normami UE dotyczącymi produktów spożywczych.

W kawiarni na Tarasie Widokowym w godzinach 11.30-12.30 oraz 13.30-14.30, odbędą się urodzinowe warsztaty plastyczne dla dzieci.

Każdy z gości Pałacu będzie mógł na pamiątkę zabrać ze sobą zdjęcie wykonane w pałacowych fotobudkach, które tego dnia będą bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do podziwiania Panoramy Warszawy codziennie w godzinach 10:00-20:00. Dodatkowo w każdy piątek zapraszamy na Taras Widokowy Nocą od 20:00 do 22:00.

Zapraszamy do śledzenia relacji z urodzin PKiN na oficjalnym profilu Pałac Kultury i Nauki Warszawa na Facebooku:

#65latPKiN #dziejesięwpałacu #65latdziejesięwpałacu #PKiN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...