30.9 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaNEWSNiespodzianka na Varso Tower. Pokaz multimedialny

Niespodzianka na Varso Tower. Pokaz multimedialny

Inwestor najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej przygotował dla wszystkich fanów architektury niespodziankę. 11 marca o godzinie 17.00 na fasadzie oraz dachu wieżowca pojawią się specjalne efekty świetlne. Ponadto, o 19.00 nastąpi punkt kulminacyjny, gdyż na dach Varso Tower zostanie wciągnięta symboliczna wiecha. Transmisję z wydarzenia będzie można śledzić online.

Jak urosło Varso Tower?
Jak urosło Varso Tower? fot. facebook.com/HBReavis

Jak poinformował inwestor HB Reavis na swoich kanałach social media, na 11 marca została przygotowana specjalna niespodzianka nie tylko dla mieszkańców stolicy. Od godziny 17.00 przechodnie oraz widzowie online będą mogli oglądać pokaz multimedialny jaki ukaże się na fasadzie budynku oraz jego dachu. Mieszkańcy stolicy znajdujący się w tym czasie w okolicy będą mogli oglądać to wydarzenie na żywo. Efekty będą trwały aż do godziny 19.00 kiedy to na dach wieżowca zostanie wciągnięta symboliczna wiecha. Ten moment transmitowany będzie dla wszystkich online jako główna część pokazu.

Jak pisze sam inwestor: Dzięki publicznemu tarasowi widokowemu, w przyszłości Varso Tower stanie się dużą atrakcją turystyczną Warszawy. Jesteśmy dumni, mogąc uczestniczyć w transformacji tego fragmentu miasta i przywróceniu go lokalnej społeczności. Więcej informacji o tym szczególnym miejscu znajdziecie na www.varso.com.

Ponadto, ze względu na obowiązujące przepisy i zalecenia związane z sytuacją epidemiologiczną, inwestor prosi o nie gromadzenie się w okolicach Varso Place podczas pokazu. Zostańcie w domach i obejrzyjcie najbardziej efektowne momenty podczas transmisji online.

Iglica Varso Tower
Iglica Varso Tower, fot. materiały prasowe

O najwyższym wieżowcu

Wieżowiec będący częścią kompleksu Varso Place. Budynek tym samym pobił rekord. Położony w centrum Warszawy budynek oficjalnie stał się najwyższym w Polsce pod względem wysokości mierzonej do dachu. Teraz, jest także najwyższym wieżowcem w UE z zamontowaną iglicą. Ten sukces oznacza, że Varso Tower oficjalnie przewyższyło swoich sąsiadów z centrum stolicy. Czyli Pałac Kultury i Nauki (188 metrów do dachu) oraz apartamentowiec Złota 44 (192 metry). Dotyczy to także dotychczasowego lidera w tej kategorii – wrocławski Sky Tower (206 metrów).

Pomimo swojej skali, wieżowiec to jeden z najbardziej zielonych budynków w Polsce. Dzięki rozwiązaniom sprzyjającym oszczędzaniu energii i wody, a także promocji zrównoważonego transportu, wieżowiec może pochwalić się certyfikatem proekologicznym BREEAM z najwyższą możliwą oceną „Outstanding”, jak również pierwszym w Europie precertyfikatem WELL Core & Shell oceniającym jego wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi.

Dwa tarasy widokowe – jedne z najwyższych w Europie – znajdą się na wysokości 205 metrów oraz 230 metrów. Czyli nawet dwukrotnie wyżej niż taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Na piętrach od 46. do 48. inwestor otworzy również restauracja z widokiem na Warszawę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...