17.7 C
Warszawa
poniedziałek, 2 października, 2023
Strona główna NEWS Na Roma Tower jeszcze poczekamy

Na Roma Tower jeszcze poczekamy

Na realizację wieżowca Roma Tower jeszcze poczekamy. Maksymalny termin jako został wyznaczony na podpisanie umowy, która miałaby określić szczegóły realizacji projektu, został przedłużony.

Roma Tower
Roma Tower, fot. materiały prasowe

Na początku kwietnia pisaliśmy o tym, że BBI Development wspólnie z Archidiecezją Warszawską, z którą zawiązał spółkę celową PW do realizacji drapacza chmur, zawarły z inwestorem branżowym list intencyjny wyrażający wolę obu stron do prowadzenia negocjacji zmierzających do zawarcia przyszłej umowy inwestycyjnej dotyczącej dalszej realizacji projektu.

Jednak 29 czerwca br. spółka PW, realizująca projekt wieżowca, zawarła z inwestorem branżowym aneks do listu intencyjnego. Inwestorem jest spółka zależna zagranicznej grupy deweloperskiej. Przedłuża on maksymalny termin wyznaczony na podpisanie umowy inwestycyjnej dot. projektu do dnia 17 września 2021 r.

‚Zarząd BBI Development S.A. (dalej: “Emitent”), w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 10/2021 z dnia 1 kwietnia 2021 r. informuje, że 29 czerwca 2021 r. spółka współkontrolowana przez Emitenta, realizująca projekt „Roma Tower” (dalej: „PW”), zawarła z inwestorem branżowym (spółką zależną zagranicznej grupy deweloperskiej – dalej: „Inwestor”) aneks do listu intencyjnego zawartego w dniu 1 kwietnia 2021 r. (dalej: „List”), przedłużający maksymalny termin wyznaczony na podpisanie umowy inwestycyjnej dot. projektu „Roma Tower” do dnia 17 września 2021 r.

Pozostałe postanowienia Listu pozostały niezmienione. Przedłużenie terminu zostało uznane za celowe i leżące w interesie obu stron, z uwagi na potrzebę wypracowania optymalnej struktury oraz dokumentacji i harmonogramu transakcji, polegającej na przystąpieniu Inwestora do wspólnej z Emitentem oraz Stroną Kościelną, realizacji projektu „Roma Tower”. – przekazał deweloper.

Roma Tower – plany Archidiecezji

Plany dotyczą zbiegu ulicy Nowogrodzkiej i Emilii Plater. To tam archidiecezja warszawska w porozumieniu z firmą BBI Development planuje od lat budować 170-metrowy wieżowiec. Jak czytamy na stronie inwestora, wieżowiec jest projektem developerskim realizowanym wspólnie z Archidiecezją Warszawską. Poza doskonałą lokalizacją, w samym centrum Warszawy u zbiegu ulic E. Plater i Nowogrodzkiej. Inwestycję wyróżnia niezwykły projekt, wykonany przez Juvenes-Projekt oraz najwyższa jakość architektoniczna. To według planów 170-metrowy wieżowiec, który ma powstać obok zabytkowych budynków.

Zachód Słońca przy Roma Tower
Zachód Słońca przy Roma Tower, fot. materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...