5 C
Warszawa
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaNEWSMennica Legacy Tower nowym adresem mBanku!

Mennica Legacy Tower nowym adresem mBanku!

mBank przeprowadza się do biurowca Mennica Legacy Tower przy ul. Prostej 18 w Warszawie, gdzie od 20 listopada znajdować się będzie jego nowa siedziba. Budynek jest ekologiczny i  wyposażony w technologie godne „ikony mobilności”. Jest to prawdopodobnie pierwsza tak duża powierzchnia biurowa w stolicy dostosowana do czasów pandemii.

mBank w Mennica Legacy Tower
fot. materiały prasowe
mBank jest głównym najemcą 140-metrowej wieży będącej częścią kompleksu Mennica Legacy Tower w centrum Warszawy. W Wieży mBank – tak budynek nazwali pracownicy – bank zajmie 21 z 28 pięter biurowych. Docelowo pracować tam będzie ponad 3 tys. osób m.in. z biur zlokalizowanych dotąd przy ul. Senatorskiej, Bielańskiej i Królewskiej.
Pracownicy zostali zaangażowani w prace projektowe, dzięki czemu układ powierzchni został dopasowany do specyfiki pracy poszczególnych zespołów.

Biuro na nowe czasy i mniej biurek niż pracowników

Powierzchnia biurowa w nowej siedzibie mBanku jest zorganizowana w formule ogólnodostępnych „gorących biurek”. Czyli jest ich mniej niż pracowników. Skorzysta z niej jednocześnie 70 proc. załogi. Pozostali pracownicy będą mogli, w razie potrzeby, korzystać w tym czasie z alternatywnych miejsc pracy indywidualnej oraz z sal konferencyjnych (w budynku jest ich ponad 300). Dodatkowo, na najwyższych trzech kondygnacjach budynku znajdą się zielone tarasy ze strefą relaksu.
mBank w Mennica Legacy Tower
fot. materiały prasowe

Dziś zdecydowana większość naszych pracowników wykonuje swoje obowiązki na odległość. W Wieży mBank będziemy jednak przez wiele lat, więc musi być to miejsce zapewniające efektywną pracę po powrocie do biur. Z pewnością  zmieni się sposób pracy – obecność w biurze każdego pracownika każdego dnia nie będzie obowiązkowa. A skoro tak, nie będziemy potrzebować aż tylu biurek. – wyjaśnia Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Jak przystało na siedzibę banku „ikony mobilności” budynek inwestor wyposażył w przyjazne rozwiązania technologiczne. Po otwarciu bramki wejściowej za pomocą smartfona, automatycznie przywołana zostanie winda na odpowiednie piętro. W aplikacji pracownicy będą mogli też zarezerwować salę na spotkanie lub zarejestrować gościa. Dzięki przekazanemu na telefon kodowi QR, gość łatwo trafi na miejsce spotkania. Moduł komfortu w aplikacji mobilnej pozwoli sterować oświetleniem, temperaturą oraz roletami okiennymi, dzięki czemu każdy pracownik dostosuje środowisko pracy do swoich preferencji.
Oprócz cyfrowych technologii, Wieża mBank wyróżnia się licznymi rozwiązaniami minimalizującymi zużycie energii i wpływ na środowisko, potwierdzonymi najwyższym certyfikatem BREEAM. Na podziemnym parkingu znajdują się także miejsca postojowe dla 300 rowerów. Unikalną cechą dla budynków tej wysokości są otwierane panele elewacyjne, dające dostęp do świeżego powietrza i zmniejszające potrzebę stosowania klimatyzacji.
mBank w Mennica Legacy Tower
fot. materiały prasowe

Pod nowym adresem od 20 listopada

Wraz z przeprowadzką mBank zmienia adres swojej siedziby, opuszczając budynek przy ul. Senatorskiej 18. Formalnie zmiana nastąpi 20 listopada br. Do nowego biurowca sukcesywnie będą przenosić się też pracownicy poszczególnych departamentów i spółek zależnych mBanku, zlokalizowani dotychczas w różnych częściach miasta.

– Z Warszawą jesteśmy związani od początku istnienia banku. Dziś, po 22 latach przy placu Teatralnym, przenosimy się do nowego miejsca, na Wolę, jednej z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic stolicy . Witamy wszystkich naszych nowych sąsiadów z okolicy. Po zakończeniu pandemii na pewno nie zabraknie okazji, żeby spotkać się pod nowym adresem osobiście. -mówi prezes mBanku.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...