27.7 C
Warszawa
wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaNEWSJak powstawało Centrum Południe? Pierwszy etap w całej swojej okazałości

Jak powstawało Centrum Południe? Pierwszy etap w całej swojej okazałości

W sierpniu 2020 roku pierwszy etap wrocławskiej inwestycji Skanska – Centrum Południe – otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Do biurowców wprowadzili się już pierwsi najemcy, którzy rozwijają swoją działalność w tym nowoczesnym, zdrowym i innowacyjnym budynku. Inwestycja wystartowała w lipcu 2018 i trwała 2 lata, a cały proces został uchwycony w formie wideo timelapse.

Centrum Południe rekordem Skanska we Wrocławiu

Centrum Południe to największa inwestycja Skanska we Wrocławiu z docelową powierzchnią 85 000 mkw. w 5 budynkach. Oddany już do użytku pierwszy etap dostarczył blisko 26 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej i powstał zgodnie z najwyższymi standardami oraz w oparciu o wytyczne certyfikatów środowiskowych. Zastosowane rozwiązania zmniejszą zużycie wody o ponad połowę, a energii – o jedną trzecią. Centrum Południe zapewnia sprawdzone, zawsze czyste powietrze – aż o 30% więcej świeżego powietrza, niż przewidują normy dla powierzchni biurowych – oraz potwierdzony pomiarami komfort cieplny i akustyczny.

Centrum Południe - pierwszy etap zakończony
Centrum Południe – pierwszy etap zakończony, fot. materiały prasowe

Kompleks to docelowo w 100% zasilania z energii wiatrowej oraz tej pochodzącej z instalacji fotowoltaicznych. Do jego budowy kompleksu realizator wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu oraz te o niskiej emisji lotnych związków organicznych. Z kolei tereny zielone wokół biurowca pielęgnowane są bez użycia szkodliwych pestycydów i herbicydów.

Wyróżnione certyfikatem oraz zielonym betonem

To pierwszy budynek biurowy we Wrocławiu, który otrzyma prestiżowy certyfikat WELL. Jest to potwierdzenie najwyższej jakości powierzchni biurowej, jej dostosowania do potrzeb ludzi i stworzenia najzdrowszego środowiska pracy. Zdrowie, dobre samopoczucie i bezpieczeństwo są tutaj na pierwszym miejscu. Obecnie budynek ubiega się także o certyfikat WELL Health-Safety Rating, który zapewnia stworzenie bezpiecznego miejsca pracy. Jest to niezwykle ważne w kontekście obecnie panującej pandemii koronawirusa.

Centrum Południe - pierwszy etap zakończony
Centrum Południe – pierwszy etap zakończony, fot. materiały prasowe

Wyróżnikiem projektu jest także pierwszy w stolicy Dolnego Śląska chodnik z wykorzystaniem zielonego betonu. Realizowana przy pierwszym etapie inwestycji nawierzchnia antysmogowa to w sumie 1380 mkw. i pomoże zneutralizować zanieczyszczenia emitowane m.in. przez samochody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...