9.5 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022
Strona główna NEWS Forest przyjazny wszystkim

Forest przyjazny wszystkim

Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, który przyszedł z dzieckiem do przychodni; czy osobą z niepełnosprawnością, która pracuje w części kampusowej projektu Forest lub chce obejrzeć panoramę Warszawy z naszego zielonego dachu – jesteś mile widziany. Forest został zaprojektowany z myślą o każdym. Właśnie dlatego został doceniony przez Fundację Integracja certyfikatem „Obiekt bez barier”.

Kampus biurowy Forest przy ul. Burakowskiej w Warszawie HB Reavis zaplanował jako wyjątkowe miejsce dla pracowników biur, pobliskiej społeczności oraz wszystkich odwiedzających. Jego niepowtarzalny charakter tworzy nie tylko roślinność porastająca patio, ogólnodostępne ogrody na dachu i przestronne wnętrza budynku. Tworzy je przede wszystkim zasada w myśl której każdy, kto tu zawita ma czuć się dobrze.

Już na etapie projektowania zadbaliśmy o dostępność budynku dla osób ze specjalnymi potrzebami. Dzięki temu udało się uniknąć „doklejania” wind, podnośników czy podjazdów – tłumaczy Zofia Kijak, ESG & Sustainability Coordinator w HB Reavis.

Dostępność dla wszystkich

Wcześniej budynek uzyskał unikatowy w Polsce i w Europie certyfikat BREEAM Communities. Jury przyznaje je miejscom, które wyjątkowo dobrze odpowiadają na potrzeby lokalnej społeczności i wpisują się w tkankę miejską.

W głównych ciągach komunikacyjnych i wejściach do budynku osoby z niepełnosprawnością mają możliwość szybkiego kontaktu z ochroną. Ponadto, dzięki czujnikom ruchu dużo łatwiej jest im wchodzić do budynku i konkretnych pomieszczeń. Przy wejściach głównych, obok drzwi obrotowych znajdują się drzwi tradycyjne, otwierane na przycisk. Wokoło budynku nie ma schodów – Ewelina Mikołajczewska, development manager w HB Reavis wyjaśnia na czym dokładnie polegają udogodnienia w Forest.

Innym ułatwieniem są specjalnie zaprogramowane karty dostępu, które na poziomie bramek dostępu przywołują windy na konkretne piętra. Dzięki temu pracownik z niepełnosprawnością, który ma biuro na przykład na 4. piętrze, nie musi używać konsoli do przywoływania windy. Windy wyposażono również w interfejs dźwiękowy.

Część kampusowa projektu Forest to kolejny z naszych biurowców, który otrzymał certyfikat „Obiekt bez barier”. Wcześniej, Fundacja Integracja przyznała go Varso Place.

Więcej o certyfikacie „Obiekt bez barier” przeczytacie na stronie Integracja.org.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...