-5.8 C
Warszawa
czwartek, 30 listopada, 2023
Strona główna NEWS Warsaw UNIT uznany najlepszym ekologicznym budynkiem w Polsce

Warsaw UNIT uznany najlepszym ekologicznym budynkiem w Polsce

Podczas wczorajszej gali PLGBC Green Building Awards 2023 Warsaw UNIT otrzymał nagrodę w kategorii Najlepszy budynek ekologiczny certyfikowany. Zielone rozwiązania Ghelamco zostały docenione przez jury złożone z branżowych ekspertów.

Warsaw UNIT
Warsaw UNIT, fot. materiały prasowe

Celem konkursu PLGBC Green Building Awards jest promowanie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w branży nieruchomości. A także wyróżnienie zaangażowania jego uczestników w rozwój zrównoważonego budownictwa w Polsce. Jury oceniało zgłoszone projekty pod względem walorów związanych z budownictwem ekologicznym, zrównoważonym rozwojem oraz architektonicznych. Pod uwagę brane były również aspekty społeczne i nowatorskie pomysły. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego.

Nagroda PLGBC Green Building Awards jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Warsaw UNIT to ucieleśnienie ekologicznego budynku pod każdym względem. Często słyszymy od naszych najemców, że to właśnie jego zrównoważony i energooszczędny charakter odpowiadający na wymogi ESG jest jednym z głównych powodów, dla których zdecydowali się w nim ulokować swoje biuro. Dziękujemy za uznanie i cieszymy się, że nasz wieżowiec został doceniony przez grono znamienitych ekspertów – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

Nowoczesny i ekologiczny

Warsaw UNIT to pierwszy i jak na razie jedyny budynek w Polsce, który uzyskał certyfikację WELL Core na poziomie Platinum. Certyfikat ten skupia się na zdrowiu i komforcie użytkowników. Wieżowiec posiada także certyfikat BREEAM z oceną Outstanding, WELL Health-Safety Rating, Green Standard Building oraz „Obiekt bez barier”.

Warsaw UNIT jest najbardziej ekologicznym i zaawansowanym technologicznie biurowcem w Polsce. Wykorzystano w nim energooszczędne rozwiązania obniżające zużycie energii o blisko 30% w porównaniu do innych budynków wysokościowych. 40 000 czujników i 800 liczników w ramach supernowoczesnego systemu BEMS dba każdego dnia o energooszczędny i niskoemisyjny charakter obiektu. W biurowcu zastosowano także rozwiązania antypandemiczne, m.in. wirusobójcze lampy UV w windach i systemach wentylacji. Warsaw UNIT to jedyny wieżowiec w Polsce w pełni zasilany czystą energią elektryczną.

Wyjątkowość Warsaw Unit wielokrotnie nagrodzona

To unikatowy wieżowiec na tle Warszawy. Łączy w sobie ekologiczne rozwiązania, elegancję i nietypowe rozwiązania architektoniczne.  Takie jak na przykład kinetyczna fasada „dragon skin” czy Skyfall Warsaw – podniebny, przeszklony taras widokowy. Budynek został nagrodzony w szeregu konkursów branżowych, m.in. European Property Awards 2022-2023 jako najlepszy biurowiec w Polsce oraz za najlepszą architekturę wśród budynków wysokościowych, triumfował w konkursie CEEQA 2022 jako Office Development of the Year oraz Overall Building of the Year CEE. A także otrzymał statuetkę Real Estate Impactor dziennika „Rzeczpospolita” w kategorii Ikona i tytuł Lidera Transformacji Energetycznej 2023 przyznawany przez kapitułę Polskiego Kongresu Klimatycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...