5.3 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaNEWSVIBE wyszedł z ziemi!

VIBE wyszedł z ziemi!

Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec VIBE pnie się w górę. Podziemna konstrukcja budynku została ukończona, a postępy na budowie są już widoczne gołym okiem. Najnowsza inwestycja Ghelamco jako pierwsza w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość. Jej skomponowanie deweloper powierzył uznanemu polskiemu kompozytorowi – Wojciechowi Urbańskiemu. 

Vibe wychodzi z ziemi. Widok z lotu ptaka.
Vibe wychodzi z ziemi. Widok z lotu ptaka.
Fot. materiały prasowe

W biznesowym centrum Warszawy, u zbiegu ulic Towarowej i Kolejowej, Ghelamco realizuje swoją najnowszą inwestycję – kompleks biurowy VIBE. W pierwszym etapie będzie on liczył 45 metrów wysokości i dostarczy przyszłym najemcom 15 000 mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej. Jego budowa weszła w kluczową fazę – zakończyły się prace nad podziemną częścią konstrukcji budynku. Aktualnie trwa budowa drugiej kondygnacji nadziemnej.

W ciągu 5 miesięcy od rozpoczęcia budowy (w październiku 2022) specjaliści z Ghelamco wbudowali w ścianę szczelinową oraz konstrukcję około 450 ton stali i blisko 5000 m3 betonu, z czego 75% stanowi beton niskoemisyjny. Pozwala on na znaczącą redukcję emisji dwutlenku węgla, ograniczając tym samym ślad węglowy powstającego obiektu.
Planowana data ukończenia inwestycji to I kwartał 2024 roku.
Vibe wychodzi z ziemi. Widok z lotu ptaka.
Vibe wychodzi z ziemi. Widok z lotu ptaka.
Fot. materiały prasowe

Vibe i jego muzyczna tożsamość jakiej dotąd nie było

Nazwa projektu – VIBE – to odwołanie do energicznego i wielkomiejskiego klimatu, który panować będzie w najnowszej inwestycji Ghelamco. O jej wyjątkowości świadczy fakt, że jako pierwszy biurowiec w Polsce otrzyma swoją własną, dźwiękową tożsamość, która stanie się nie tylko elementem komunikacji marketingowej, ale będzie wybrzmiewać również w jego przestrzeni.

Jako lider branży patrzymy na nieruchomości w szerszej perspektywie, nieustannie poszukując innowacji. Stworzyliśmy projekt wyjątkowy, bo pierwszy z własnym muzycznym DNA. Otoczenie, w którym pracujemy ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie i funkcjonowanie. Starannie skomponowana przez uznanego kompozytora linia dźwiękowa kompleksu biurowego VIBE dostroi się do tempa i rytmu życia wewnątrz budynku, będąc jego idealnym dopełnieniem. Całość – identyfikacja dźwiękowa i wizualna inwestycji – stanowić będzie unikalną przestrzeń dla najemców, której do tej pory na rynku jeszcze nie było – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Do skomponowania audiosfery VIBE’a, która stanie się znakiem rozpoznawczym nowej inwestycji Ghelamco, zaproszony został znany polski kompozytor, producent i sound designer – Wojciech Urbański. To laureat wielu prestiżowych nagród, w tym Fryderyka w 2022 roku. Urbański jest m.in. twórcą muzyki filmowej, stale współpracującym z największymi platformami, takimi jak Netflix i HBO. Stworzył muzykę dla szeregu polskich artystów, w tym m.in. dla Julii Wieniawy, Tymka czy Kwiatu Jabłoni.
Vibe od Ghelamco, wizualizacja
Vibe od Ghelamco, wizualizacja

W duchu ESG

VIBE został zaprojektowany zgodnie ze strategią ESG Ghelamco. Docelowo zasilany będzie w 100% czystą energią, pochodzącą z własnych farm fotowoltaicznych dewelopera. Dzięki temu emisja CO2 w całym cyklu życia budynku zostanie obniżona o ponad 50%. Biurowiec będzie też wykorzystywał zaawansowany Building Energy Management System, który pozwoli na znaczącą redukcję zużycia energii. Zrównoważony charakter VIBE potwierdzą certyfikaty w systemach WELL, BREEAM, SmartScore, WiredScore i Green Standard Building.
Monitorowanie stanu budynku w czasie rzeczywistym w celu zapewnienia optymalnego środowiska pracy możliwe będzie dzięki zastosowaniu autorskiego systemu Signal OS opracowanego przez Ghelamco. Zintegruje on wszystkie systemy budynkowe w jeden analityczny, który w czasie rzeczywistym monitoruje, gromadzi i ocenia dane z całego budynku. W trosce o zdrowie i komfort pracy użytkowników, wnętrza VIBE wyposażone zostaną dodatkowo w rozwiązania antypandemiczne, opracowane przez dewelopera wspólnie z naukowcami z Politechniki Warszawskiej.

Wyjątkowy projekt i lokalizacja

Za projekt architektoniczny VIBE’a odpowiada pracownia PIG Architekci. Jest to koncept wielkomiejski i nowoczesny, a zarazem lokalny w swym charakterze, dzięki nawiązaniom do industrialnej przeszłości i architektury Woli. Na całość kompleksu złoży się również obszerny, ogólnodostępny skwer miejski z pasażem między budynkami i wolnostojącym pawilonem gastronomiczno-kulturalnym. Będzie to zielona enklawa, która stanie się miejscem odpoczynku dla mieszkańców Woli oraz pracowników okolicznych biurowców.
Kompleks biurowy VIBE jest kolejnym akordem dopełniającym biznesowe centrum stolicy. Ghelamco stworzyło je na przestrzeni ostatnich lat w rejonie ronda Daszyńskiego, i które stale rozwija. Najbliższa okolica jest znakomicie rozwinięta pod kątem handlu i usług. VIBE stanowić ma kontynuację pierzei ulicy Towarowej, którą Ghelamco zapoczątkowało kompleksem The Warsaw HUB. Znajdują się w nim liczne restauracje, pasaż handlowo-usługowy, supermarket czy siłownia. Lokalizacja pozwala także najemcom oraz klientom korzystać z licznych środków komunikacji. W tym rozbudowanego transportu publicznego (metro, kolej, tramwaje, autobusy), a także infrastruktury rowerowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...