5.4 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaNEWSTransakcja oficjalnie sfinalizowana. Google podpisał umowę!

Transakcja oficjalnie sfinalizowana. Google podpisał umowę!

Ghelamco zawarło ostateczną umowę sprzedaży biurowców wraz z pasażem handlowym w kompleksie The Warsaw HUB. Tym samym Google Poland staje się ich właścicielem.

The Warsaw HUB
The Warsaw HUB, fot. materiały prasowe

Ghelamco i Google informowały 7 marca 2022 r. o zawarciu umowy przedwstępnej. Obecnie strony zawarły umowę ostateczną. Oznacza to, ze Google Poland oficjalnie staje się właścicielem dwóch wież stanowiących część biurową, pasażu handlowego oraz części podziemnej kompleksu. Wartość transakcji wyniosła około 583 mln euro.

W transakcji Ghelamco doradzały firmy CBRE, Cushman & Wakefield i Dentons.

O The Warsaw HUB – nowym nabytku Google

The Warsaw HUB to wielofunkcyjny kompleks wieżowców, który powstał w najdynamiczniej rozwijającej się części Warszawy, przy rondzie Daszyńskiego. Zrealizowany przez Ghelamco jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie budynków w Europie. Składa z trzech budynków: 86-metrowego obiektu hotelowego oraz dwóch 130-metrowych wież biurowych połączonych wspólnym, pięciokondygnacyjnym podium.

Wśród najemców kompleksu znajdują się m.in. takie firmy, jak: Google, Cushman & Wakefield, Getin Noble Bank, Standard Chartered, GATX, Atradius, Elanco, GrECo czy OmniOffice.

W trzeciej wieży kompleksu znajdują się hotele Crowne Plaza i Holiday Inn Express, które pozostają w rękach Ghelamco.

Nowoczesna architektura obiektu to dzieło renomowanej pracowni AMC Andrzeja Chołdzyńskiego, projektanta m.in. Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Za wnętrza The Warsaw HUB odpowiada z kolei wielokrotnie nagradzany Przemysław „Mac” Stopa wraz z zespołem Massive Design.

W budynkach zastosowano Signal OS. Czyli unikalną platformę dla najemców i zarządców, która integruje wszystkie systemy budynkowe, mobilną kontrolę dostępu i zarządzanie parkingami. Najemcy budynku mogą również korzystać z aplikacji mobilnej, będącej integralną częścią Signal OS.

Budynek posiada liczne certyfikaty. International WELL Building Institute™ (IWBI) oficjalnie potwierdziło, że biura, powierzchnie handlowe i hotele kompleksu The Warsaw HUB należą do najbezpieczniejszych na świecie, przyznając im certyfikat WELL Health-Safety Rating. Budynek jest przyjazny środowisku co potwierdza ekologiczny certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Kompleks posiada także certyfikat „Obiekt bez barier”, potwierdzający pełną dostępność architektoniczną i przyjazność dla wszystkich użytkowników budynków, m.in. dla osób z niepełnosprawnością, rodziców z dziećmi, osób starszych lub z czasową niepełnosprawnością.

Położenie budynku pozwala jego najemcom i klientom korzystać z licznych środków komunikacji. W tym rozbudowanego transportu publicznego (metro, kolej, tramwaje, autobusy) i infrastruktury rowerowej. Najemcy mają do swojej dyspozycji obszerny, niezależny od samochodowego, parking na 420 rowerów, wyposażony w szatnie z szafkami i natryskami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...