16.8 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSNowe wieżowce w Warszawie? Ratusz rozpatruje wniosek

Nowe wieżowce w Warszawie? Ratusz rozpatruje wniosek

Jak podaje Property Insider w otoczeniu Varso Tower i Złotej 44 mogą wyrosnąć kolejne nowe wieżowce. Warszwski ratusz jest w trakcie rozpatrywania wniosku o wydanie warunków zabudowy przy Złotej 48/54 na budowę dwóch wieżowców. Czy Varso Tower będzie miało konkurencję?

Żurawie nad Varso Tower
fot. facebook.com/hbreavisPL

Zgodnie z przekazywanymi informacjami, warszawski ratusz ma zdecydować czy za Złotą 44 będą mogły stanąć aż dwa kolejne wieżowce. Byłoby to jeszcze większe zagęszczenie wysokościowców w tym miejscu, bo poza Złotą 44 kończona jest w tej okolicy również budowa najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej – Varso Tower oraz kompleksu Varso Place.

Złota 44
fot. materiały prasowe

Nowe wieżowce. Szczegóły planowanej inwestycji

Koncepcję zabudowy przygotowuje biuro Epstein na zlecenie Orbisu, który jest w posiadaniu tej działki. Obecnie przy ul. Złotej 48/54 stoi Hotel Mercure Warszawa Centrum. Budynek miałby być zburzony i zastapiony nowymi, wyższymi budynkami. Wyższy z nich, o przeznaczeniu biurowym sięgnąłby wysokości 245 metrów (do dachu) i 57 kondygnacji. Niższy – hotelowy – 190 metrów i 54 kondygnacji. Wspólne podium dla dwóch budynków składałoby się z pięciu kondygnacji nadziemnych o wysokości 31 metrów. Na części podziemnej zgodnie z planami ulokowany zostałby parking. Inwestycja zupełnie zmieniłaby wygląd tej okolicy, a warszawskiemu centrum nadałaby jeszcze bardziej wielkomiejskiego charakteru.

Termin realizacji pozostaje nieznany i czekamy na dalsze szczegóły z warszawskiego ratusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...