26.5 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWARSZAWAHB Reavis z dodatkowym finansowaniem dla zielonego biurowca

HB Reavis z dodatkowym finansowaniem dla zielonego biurowca

Konsorcjum czterech banków zwiększyło finansowanie dla kampusu biurowego Forest w Warszawie do 205 milionów euro. Budynki, których realizacja zakończyła się w 2022 roku, to jedna z największych inwestycji HB Reavis w Europie, wyróżniająca się rozwiązaniami proekologicznymi, potwierdzonymi certyfikatami BREEAM i WELL.

Banki tworzące konsorcjum: Santander Bank Polska (Agent Kredytu), BNP Paribas Bank Polska S.A. (Agent Zabezpieczeń) oraz Bank Pekao S.A. i PKO Bank Polski S.A. zwiększyły kredyt inwestycyjny na realizację kampusu Forest ze 162 milionów do 205 milionów euro. Finansowanie zostało udzielone HB Reavis w 2020 roku.

Forest powstał przy ulicy Burakowskiej i oferuje łącznie 78 000 mkw. powierzchni biurowej, a także lokale gastronomiczne i usługowe. Wyróżnikiem projektu są ogólnodostępne tereny zielone, w tym popularny, pełen roślin taras z atrakcyjnym widokiem na Warszawę. W budynkach zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, w tym energooszczędną fasadę czy system ponownego wykorzystania wody deszczowej.

Kampus Forest
Kampus Forest, fot. materiały prasowe

Z przestrzeni pracy w Forest już korzystają lub wkrótce będą korzystać m.in. takie firmy jak: Bank Pekao, Leroy Merlin, Servier, Infor, PUMA, AmeriGas, Sweco, Husqvarna oraz Vorwerk. Na miejscu działa też centrum medyczne Enel-Med, przedszkole, piekarnia, salon meblowy oraz sklep z odzieżą i wyposażeniem outdoorowym.

Forest zielone patio od HB Reavis
Forest zielone patio od HB Reavis, fot. materiały prasowe

Zgodnie ze strategią tworzenia długofalowej wartości nieruchomości, ukończony Forest trafił do portfela nowo powołanego wehikułu HB Reavis Investments. Obecnie skupia on większość generujących przychód aktywów firmy w Europie.

W najnowszej transakcji firma HB Reavis korzystała z doradztwa kancelarii Dentons. Na rzecz konsorcjum banków doradzała firma DLA Piper. Doradcą technicznym był Arcadis.

O Forest od HB Reavis

Projekt autorstwa HRA Architekci zrealizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju może pochwalić się nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Posiada też certyfikaty BREEAM i WELL. W budynkach przy ulicy Burakowskiej zastosowano liczne rozwiązania, które wspierają redukcję śladu węglowego. W tym energooszczędną fasadę, a także system ponownego wykorzystania wody deszczowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...