19.1 C
Warszawa
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Strona główna POLSKA Olivia Prime jeszcze bliżej ludzi

Olivia Prime jeszcze bliżej ludzi

Jest unikalny i pod wieloma względami może być prezentowany, jako budynek zupełnie inny, niż te określane mianem biurowców. Nagrodzony CEE Investment Awards 2018 Olivia Prime, zaprojektowany w duchu biophilic design i power art wyłamuje się ze stereotypów i jest miejscem wyjątkowo przyjaznym dla jego użytkowników.

Zastosowane rozwiązania architektoniczne oraz funkcjonalność sprzyjają zapewnieniu równowagi między momentami intensywnej pracy, a tak ważnymi, chwilami odpoczynku i relaksu. Na każdym piętrze znajdują się,zielone” loggie, prywatne tarasy oraz galerie zewnętrzne. W Olivia Prime przewidziano również cztery dodatkowe tarasy na dachach. Tarasy i galerie mają zróżnicowane funkcje: część dedykowanych jest relaksowi, największy będzie służył w ciepłe dni, gościom przestronnej restauracji na pierwszym piętrze, najwyższy jest natomiast tarasem widokowym. W biurowcu postawiono na naturalne materiały i roślinność, która planowana jest także na elementach fasady. Obok budynku powstanie dodatkowe patio, zielony plac z małą architekturą, kawiarniami i restauracjami.

Naszym celem jest stałe podnoszenie satysfakcji użytkowników centrum. W liczącym 55 metrów wysokości Olivia Prime sporo się dzieje, dzięki udanemu połączeniu technologii ze sztuką w nurcie power art. Sciany w budynku zdobią murale autorstwa trójmiejskich artystów oraz panoramy miejskie, które całościową tworzą niepowtarzalny i zapraszający klimat wnętrz – wyjaśnia Dagmara Rybicka, Communication Manager Olivia Business Centre

Równowaga w projekcie

Jednocześnie projektanci zadbali o wyjątkowy komfort termiczny i świetlny użytkowników budynku. Zapewnia go m.in. unikalna wykonana ze szkła trójszybowa fasada, której wykorzystanie znacząco zmniejsza wpływ warunków zewnętrznych na temperaturę w biurach, minimalizując konieczność chłodzenia pomieszczeń w lecie i ogrzewania ich zimą. Przekłada się to na wygodę użytkowania i jednocześnie na obniżenie zapotrzebowania na energię, a co za tym idzie, zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych. Pełne przeszklenie zapewnia najlepsze doświetlenie wnętrz jesienią i zimą, podnosząc komfort i samopoczucie użytkowników.

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...