29.8 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaNEWSZłota 44 wyprzedana. Apartament kupiony za blisko 23 mln zł

Złota 44 wyprzedana. Apartament kupiony za blisko 23 mln zł

Ostatni dostępny apartament w wieżowcu Złota 44 został właśnie sprzedany. Jego nowym właścicielem został znany inwestor działający na rynku kryptowalut, Rafał Zaorski. Blisko 500-metrowy apartament na 50. piętrze prestiżowego wieżowca Złota 44 w Warszawie stał się jego własnością. Cena zwala z nóg –  inwestor zapłacił 22,9 mln złotych ustanawiając tym samym rekord najdroższego apartamentu w historii sprzedaży w Polsce. 

Rafał Zaorski, nowy wlaściciel apartamentu w Złotej 44
Rafał Zaorski, nowy wlaściciel apartamentu w Złotej 44, fot. materiały prasowe

Jedyny na polskim rynku  apartament o powierzchni aż 480 mkw. usytuowany na jednej kondygnacji został kupiony przez znanego inwestora giełdowego Rafała Zaorskiego za rekordową cenę 22 900 000 PLN. Za projektem apartamentu stoi renomowana, londyńska pracownia architektoniczna Woods Bagot.

„BBI Development S.A. oraz Fundusz amerykański Amstar z sukcesem stworzyły budynek wyznaczający najwyższy poziom luksusu, nie tylko w Polsce, ale również w Europie. wskazuje Michał Skotnicki, Prezes Zarządu ZŁOTA 44 oraz Prezes Zarządu BBI Development S.A.

Ostatnia taka transakcja na Złotej 44 w lipcu

Już w lipcu 2021 ustanowiono ostatni rekord, również w tym samy wieżowcu. Wtedy to poinformowano, że sprzedano trzy-poziomowy penthouse znajdujący się na ostatnich piętrach drapacza chmur – 52, 53 i 54 piętrze.

„ZŁOTA 44 to świetna alternatywa dla zdywersyfikowania portfela inwestycyjnego. Cieszymy się, że przedsiębiorcy doceniają jej wyjątkowość i inwestują część kapitału w Warszawie, która dynamicznie się rozwija”. Podkreśla Christopher Zeuner, Head of Europe Amstar, jednego ze współwłaścicieli apartamentowca ZŁOTA 44.

„Istotnym jest fakt, że podobnie jak 95% transakcji zrealizowanych od początku 2020 roku, kontrakt ten został zawarty bezpośrednio przez biuro sprzedaży ZŁOTEJ 44. Nasi doradcy to w oczach klientów zaufani profesjonaliści.” dodaje Michał Skotnicki, Prezes Zarządu BBI Development SA.

Złota 44 w liczbach

  • Najwyższa inwestycja mieszkaniowa w Unii Europejskiej
  • 54 piętra
  • 192 metry wysokości
  • 287 apartamentów
  • 1800 m2 udogodnień dla mieszkańców 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...