15.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSZimowa Warszawa z (przed)ostatniego piętra

Zimowa Warszawa z (przed)ostatniego piętra

Cała Warszawa widoczna z jednego z ostatnich pięter wieżowca Złota 44 – zwanego także żaglem – wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Wśród widoków zapewnione: pobudka z zegarem na szczycie Pałacu Nauki i Kultury czy podglądanie postępów prac nad Varso Tower. Zapraszamy do galerii pełnej zapierających dech w piersiach widoków na jesienną stolicę z końca listopada. 

Widok na Rondo Daszyńskiego
Widok na Rondo Daszyńskiego, fot. materiały prasowe

Warszawa zdecydowanie rośnie. Rondo Daszyńskiego zdecydowanie wyróżnia się na jej tle swoją wysokością. Widoczne na zdjęciu od lewej The Warsaw HUB, Skyliner, Warsaw UNIT, Generation Park oraz Warsaw Spire to efekt prac budowlanych z ostatnich lat. Duża część z tych wysokościowców została oddana do użytku w tym roku. W najbliższych latach możemy spodziewać się postępów prac nad rosnącym obok Warsaw Spire wieżowcem The Bridge w towarzystwie budynku wydawnictwa Bellony. Najwyższy z nich Warsaw UNIT (202 metry) już w pierwszej połowie 2022 roku udostępni dla zwiedzających swoją niezwykłą atrakcję – skyfall.

SkySAWA z wysokości
SkySAWA z wysokości, fot. materialy własne

Zewnętrznych wykończeń dokonuje Grupa PHN SA przy wieżowcu SkySAWA, który niedawno osiągnął swoją wysokość docelową 155-metrów przy Rondzie ONZ. Temu wydarzeniu towarzyszył widziany praktycznie w całej stolicy pokaz iluminacji świetlnej. Także w tym roku pojawiły się pytania o działkę za tym wieżowcem, gdzie prawdopodobnie wyrosnąć może wkrótce kolejny drapacz chmur.

Warszawa na czele rankingu wysokości UE

Varso Tower
Varso Tower, fot. materiały własne
Postępy prac nad Varso Tower
Postępy prac nad Varso Tower, fot. materiały własne
Varso Tower
Varso Tower, fot. materiały własne

Prace nie ustają także przy najwyższym wieżowcu w UE – Varso Tower. Wieżowiec będący częścią kompleksu Varso Place wydaje się być praktycznie wykończonym z zewnątrz, a większość prac toczy się obecnie w jego wnętrzu. Na tarasach widać już zieleń, która towarzyszyć będzie podziwiającym stolicę z niezwykłej wysokości ochotnikom.

PKiN Warszawa
PKiN Warszawa, fot. materiały własne
Warszawa widziana ze Złotej 44
Warszawa widziana ze Złotej 44, fot. materiały własne
Widok na PKiN
Widok na PKiN, fot. materiały własne

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, widziany z Złotej 44 wydaje się być mniejszym budzikiem dla jej mieszkańców.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...