16.3 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaNEWSWbiegnij na Varso Tower już w ten weekend

Wbiegnij na Varso Tower już w ten weekend

Już w najbliższą sobotę, 8 października odbędą się zawody Wbiegnij na Varso Tower. W biegu po schodach na najwyższy wieżowiec w Polsce zmierzy się 600 amatorów, sportowcy ze światowej czołówki – w tym mistrz świata Piotr Łobodziński – jak również aktorka Karolina Gorczyca, olimpijka Emilia Ankiewicz-Obukowicz i jeden z architektów budynku. Wydarzenie pod honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy wyróżnia nie tylko nietypowa rywalizacja sportowa, ale również szczytny cel charytatywny.

Biegacze będą mieli do pokonania niemal 1 400 schodów prowadzących na 53 piętro nowego wieżowca. Pomimo wymagającego wyzwania, wszystkie pakiety startowe wyprzedały się w ciągu zaledwie 10 dni od uruchomienia rejestracji. Uczestnicy wydarzenia jako jedni z pierwszych odkryją zapierającą dech w piersi panoramę miasta z wysokości 230 metrów. To tam znajdzie się meta biegu.

Faworytem zawodów jest dotychczasowy mistrz świata w bieganiu po schodach Piotr Łobodziński. Jego najgroźniejszymi rywalami będą Andreas Fruhmann z Niemiec, Pavel Holec i Milan Wurst z Czech oraz czołowi polscy zawodnicy Mateusz Marunowski, Paweł Ruszała czy Daniel Koszykowski. W klasyfikacji kobiet o tytuł najlepszej zawodniczki rywalizować będą m.in. Iwona Wicha oraz włoszka Cristina Bonacina.

Cel to nie tylko szczyt schodów

Wbiegnij na Varso Tower to nie tylko walka o medale, ale również szczytny cel. Właściciel i zarządca budynku, za pośrednictwem Fundacji HB Reavis, przekaże 20 tysięcy złotych na rzecz działań pomocowych dla osób poszkodowanych na skutek wojny w Ukrainie prowadzonych przez Polską Akcję Humanitarną.

W imprezie wezmą też udział zaproszeni goście. A za każdy pokonany przez nich stopień klatki schodowej organizatorzy wpłacą dodatkową złotówkę na cel charytatywny. Wśród nich znajdą się aktorka Karolina Gorczyca, olimpijka i reprezentantka Polski w biegu na 400m ppł Emilia Ankiewicz-Obukowicz oraz architekt Jędrzej Kolesiński z pracowni Foster + Partners, która zaprojektowała wieżowiec Varso Tower.

Szczegóły wydarzenia

Pierwsi uczestnicy pobiegną o godz. 10:00, a rywalizacja elity sportowej odbędzie się o godz. 13:15. Zakończenie i dekorację zwycięzców zaplanowano po godz. 14:00. Każdy biegacz otrzyma medal oraz pamiątkową koszulkę. Na najlepszych czekają nagrody finansowe i rzeczowe oraz punkty do światowego rankingu Towerrunning World Association. Oprócz kategorii tzw. elity sportowej, nagrody zostaną rozdane także w klasyfikacji Open kobiet i mężczyzn.

Wbiegnij na Varso Tower zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Sponsorami organizowanego przez nas wydarzenia są kancelaria CMS oraz centrum medyczne PZU Zdrowie. W gronie partnerów znajdują się również ZdrofitNYX Hotel oraz CIC Warsaw. Więcej informacji na stronie: www.wbiegnijnavarso.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...