5.4 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaNEWSWarszawa. Nowy 240-metrowy wieżowiec w Centrum?

Warszawa. Nowy 240-metrowy wieżowiec w Centrum?

Jak podaje portal investmap.pl, do stołecznego ratusza wpłynął wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy nowego wieżowca w centrum stolicy. Warszawa miałaby nie tylko zyskać nowy 240-metrowy wieżowiec, ale także powiększony miałyby być stojący od lat obok Oxford Tower.

Wniosek, który niedawno wpłynął do ratusza, dotyczy działki u zbiegu ulic Chałubińskiego i Nowogrodzkiej na warszawskim Śródmieściu. Na terenie obok stoi od lat 138-metrowy wieżowiec Oxford Tower (dawniej Intraco II). Inwestor zakłada w swoim planie także wyremontowanie tego wysokościowa i budowę 240-metrowej wieży obok. To jednak nie wszystko, bo dodatkowo chciałby jeszcze wybudować 30-metrowy budynek o nazwie Podium. Ta ogromna inwestycja sprawiłaby, że nowy wieżowiec byłby drugim najwyższym w mieście Warszawa po Varso Tower.

Wysokość planowanych w wniosku realizacji to 140 metrów dla istniejącego już Oxford Tower I, 240 metrowa nowa wieża Oxford Tower II i 30-metrowy Podium. Powierzchnia poszczególnych budynków ma wynosić odpowiednio: około 52,9 tys. mkw., około 96,1 tys. mkw. i około 35,9 tys. mkw.

Ponadto, inwestor wraz z tym zaproponował budowę ogromnego parkingu o powierzchni 63,5 tys. mkw – co daje ok. 2,5 tys. miejsc. To znacząco wpłynęłoby na zakorkowanie centrum miasta Warszawa. Co na to powie ratusz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...