16.8 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSWarsaw Trade Tower już od 25 lat w krajobrazie Warszawy

Warsaw Trade Tower już od 25 lat w krajobrazie Warszawy

Ponad ćwierć wieku temu nad jego konstrukcją pochylali się polscy i amerykańscy architekci. Dziś to nie tylko symbol Warszawy, ale nadal biurowiec odpowiadający najwyższym wymaganiom najemców i to pomimo upływu czasu, nieustającego postępu technologicznego czy zmieniających się trendów w estetyce budynków biurowych. Począwszy od unikalnej kubistycznej bryły, po detale aranżacyjne, takie jak fortepian czy nowe wyjątkowe żyrandole w lobby, Warsaw Trade Tower nadal zachwyca, a dzięki konsekwentnej modernizacji znajduje się w czołówce prestiżowych lokalizacji biurowych w stolicy. W tym roku należący do Globalworth WTT świętuje swoje 25-lecie.

Warsaw Trade Tower
Warsaw Trade Tower, fot. materiały prasowe

Dziś trudno wyobrazić sobie krajobraz Woli bez wznoszącej się na 208 metrów konstrukcji Warsaw Trade Tower z charakterystyczną iglicą na dachu. Znajdujący się w top 5 najwyższych budynków w Polsce WTT dziś, podobnie jak 25 lat temu, należy do najnowocześniejszych biurowców w naszym kraju.

Z okazji srebrnego jubileuszu najemcy przestrzeni biurowych Globalworth Poland wsłuchali się w opowieść varsavianisty i historyka sztuki, Jerzego S. Majewskiego, który przybliżył niezwykłą historię biurowca i okolic Woli.

Chicagowski sznyt w centrum Warszawy

Warsaw Trade Tower został wzniesiony w latach 1997–1999 przez koreański koncern Daewoo. Gdy powstawał, wysokością w Polsce konkurował jedynie z Pałacem Kultury. Za projekt odpowiadali architekci z pracowni RTKL w Baltimore, współpracujący z warszawskim studio Majewski Wyszyński Hermanowicz. Zgodnie z zaleceniami tzw. „szkoły chicagowskiej”, konstrukcja budynku jest stalowa, a kubistyczna bryła została podzielona poprzez zmiany w elewacji. WTT składa się z dwóch części – niższej, sześciokondygnacyjnej, odpowiadającej wysokością przedwojennej zabudowie Warszawy i 42-kondygnacyjnej wieży.

Można powiedzieć, że na warszawskiej Woli WTT jest „trendsetterem”. To ten budynek był pierwszym biurowcem w tej dzielnicy i w ślad za jego otwarciem, powstawały kolejne, zastępując dawne fabryki. Zależało nam, by funkcjonalność biurowca korespondowała z jego doskonałym położeniem na mapie Warszawy. To się udało, o czym świadczą najlepiej wielokrotnie już przedłużane i wieloletnie umowy z najemcami – m.in. UNIQA, MSD, American Express, Avanssur, BNI Poland i Altkom. Użytkownicy cenią WTT nie tylko za komfort, budowany przez nowoczesne rozwiązania, ale również system zarządzania obiektem czy działania integrujące społeczność. Nasi najemcy mogą też liczyć na wsparcie działu Workplaces m.in. przy projektowaniu i realizacji fit-outów” – mówi Agnieszka Ewertowska, Senior Property Manager, Globalworth Poland.

Blask na miarę prestiżu

W 2019 roku biurowiec trafił do portfolio Globalworth. To otworzyło nowy etap w rozwoju nieruchomości, która nie tylko utrzymała dawny blask, ale dzięki modernizacji i wprowadzeniu nowoczesnych funkcjonalności, odpowiada najwyższym wymaganiom stawianym współcześnie przed przestrzeniami biurowymi. Dziś można śmiało powiedzieć, że WTT nie tylko góruje nad Wolą, ale też „błyszczy” na tle okolicznych zabudowań swoją „dojrzałością”, nowoczesnością, ale i estetyką. Elewacja biurowca została w całości oczyszczona oraz zaimpregnowana specjalistycznymi preparatami. Nowe oblicze zyskało też lobby budynku, oryginalnie zaprojektowane i zbudowane na planie wachlarza. W ubiegłym roku pojawiły się tam nowe, wielofunkcyjne strefy,  bogata roślinność i imponujące, 3-metrowe żyrandole z kryształów. To one dziś rozświetlają wnętrze. Przy aranżacji tej najbardziej reprezentacyjnej części WTT eksperci Globalworth Poland współpracowali ze studiem architektonicznym MIXD.

Warsaw Trade Tower to zdecydowanie nasz flagowy biurowiec w Warszawie. Przeprowadziliśmy tu kompleksową modernizację, zmieniając budynek aranżacyjnie i funkcjonalnie. Postawiliśmy m.in. na ulepszenie systemów związanych z bezpieczeństwem użytkowników, w tym najwyższej kategorii systemy bezpieczeństwa przeciwpożarowego i system BMS. Kompleksowy remont przeszły też windy, nadal jedne z najszybszych w Polsce – z parteru na najwyższe 39. piętro można dotrzeć zaledwie w 35 sekund” – komentuje Anna Korwin- Kulesza, Asset Management & Leasing Director – Central & Northern Poland.

Warsaw Trade Tower gotowy na kolejne ćwierćwiecze

Wszystkie przeprowadzone modernizacje pozwoliły obniżyć zużycie mediów oraz pozostałe koszty eksploatacyjne. Globalworth konsekwentnie inwestuje również w rozwiązania ekologiczne i technologiczne. WTT korzysta w całości z energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Najemcy mogą dziś korzystać z ładowarek do hulajnóg i rowerów elektrycznych, a rowerzyści mają do dyspozycji nową szatnię z prysznicami. Cały budynek został objęty systemem automatyzacji zarządzania przy wsparciu sztucznej inteligencji. Innowacją jest również Globalworth App – dostępna dla wszystkich użytkowników budynku aplikacja, która m.in. otwiera drzwi, bramki, szlabany, pozwala wezwać windę oraz umożliwia zarządzanie rotacyjnym wykorzystaniem miejsc parkingowych, rezerwacje biurek, czy sal konferencyjnych. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom budynek w tym roku po raz kolejny otrzymał certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie Excellent, potwierdzający stosowanie rozwiązań opartych na zrównoważonym rozwoju w dziedzinach wpływu na środowisko, społeczeństwo oraz dotyczących ekonomii.

Stwarzanie naszym najemcom bezpiecznych i ekologicznych warunków pracy to nasz absolutny priorytet. Zależy nam, by tak jak 25 lat temu, również dziś WTT pozostawał jednym z najnowocześniejszych wieżowców w Polsce, ewoluującym zgodnie z wymogami ESG i bieżącymi trendami technologicznymi. By wyróżniała go nie tylko wysokość, ale przede wszystkim jakość. Stałe zainteresowanie powierzchniami biurowymi Warsaw Trade Tower wśród przedstawicieli polskiego i międzynarodowego biznesu oraz wieloletnie umowy najmu, zwłaszcza te przedłużane, najlepiej potwierdzają słuszność tego kierunku” – podkreśla Artur Apostoł, Managing Director – Real Estate Operations Poland w Globalworth.

Warsaw Trade Tower to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najwyższych budynków biurowych Warszawy. Licząca 42 piętra, 208 m wysokości i ponad 45 000 mkw. powierzchni biurowej wieża zlokalizowana jest przy ulicy Chłodnej 51 na Woli, w pobliżu skrzyżowania ulicy Towarowej i alei Solidarności oraz stacji drugiej linii metra Rondo Daszyńskiego.

W kwietniu 2019 roku nieruchomość uzupełniła portfolio Globalworth – czołowego inwestora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej.

W Warsaw Trade Tower swoją siedzibę ma firma ubezpieczeniowa UNIQA, a także m.in. MSD, American Express, Avanssur, Leroy-Merlin i Mattel. Najemcy mają do dyspozycji ponad 400 miejsc parkingowych, nowoczesną przestrzeń dla rowerzystów z szatniami i prysznicami. A także atrakcyjne części wspólne, które w większości zostały już zmodernizowane. Wieżowiec posiada też zielony certyfikat BREEAM na poziomie Excellent oraz korzysta w 100% z odnawialnych źródeł energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...