15.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSUnique Tower i inne inwestycje Marvipolu kupione przez Szwedów

Unique Tower i inne inwestycje Marvipolu kupione przez Szwedów

Marvipol Development zawarł umowę z Heimstaden Bostad. Jest to jeden z największych podmiotów na europejskim rynku wynajmu instytucjonalnego mieszkań. Dotyczy ona sprzedaży trzech warszawskich kompleksów mieszkaniowych. W tym: Moko Botanika na Służewcu, Studio Okęcie na Włochach oraz budynku D wolskiego kompleksu Unique Tower.

Transakcja obejmuje łącznie 647 lokali mieszkalnych z opcją dokupienia kolejnych 60 lokali, a także lokale handlowo – usługowe i miejsca parkingowe o łącznej powierzchni użytkowej ponad 30 tys. mkw. Łączna wartość transakcji to 380,9 mln zł. Heimstaden zamierza przeznaczyć nabyte nieruchomości pod wynajem. Projekty charakteryzują się lokalizacją w kluczowych, perspektywicznych obszarach Warszawy, optymalną strukturą mieszkań i przemyślanymi udogodnieniami dla przyszłych mieszkańców.

Kluczowe inwestycje

Moko Botanika, Studio Okęcie oraz Unique Tower to atrakcyjne zlokalizowane, wyróżniające się jakością wykonania i funkcjonalnością projekty. Zainteresowanie nimi ze strony tak renomowanego inwestora jak Heimstaden stanowi dla nas potwierdzenie słuszności naszej filozofii działania, stawiającej na pierwszym miejscu jakość realizowanych inwestycji. Zawarcie umowy z Heimstaden wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Marvipol Development, zakładającą m.in. dywersyfikację grona klientów naszych projektów. Heimstaden jest jednym z wiodących operatorów nieruchomości na wynajem w Europie, a ich wyjątkowe podejście stawiające na  doświadczenie mieszkańców przynosi inspirujące perspektywy rozwoju w segmencie build-to-rent. Cieszymy się perspektywą współpracy z Heimstaden – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol Development S.A.

Region Europy Środkowo-Wschodniej jest dla nas jednym z głównych kierunków rozwoju. Mamy świadomość, iż na tak konkurencyjnym rynku nie można skutecznie prowadzić biznesu bez wsparcia ze strony wysokiej jakości lokalnych partnerów, takich jak Marvipol. Cieszymy się z nawiązanej współpracy i liczymy na jej dalszy rozwój w przyszłości – mówi Stanislav Kubáček, szef zespołu przejęć Heimstaden na Europę Środkowo-Wschodnią i Niemcy.

Heimstaden to szwedzka uznana marka w branży wynajmu mieszkań, która rozpoczęła swoją działalność w Europie w 1998 roku. Spółka udostępnia obecnie ponad 100 000 mieszkań na wynajem w Norwegii, Szwecji, Danii, Holandii, Niemczech i Czechach. Odzwierciedleniem wizji firmy jest oferta lokali przeznaczonych na długoterminowy i stabilny wynajem. Oferta realizowana jest w ramach koncepcji tak zwanych Przyjaznych Domów (Friendly Homes). W jej ramach inwestuje nie tylko w lokale i nieruchomości, ale także w najbliższa okolicę. Firma kładzie nacisk na zrównoważony rozwój społeczny i środowiskowy oraz jakość życia klientów oraz pracowników.

Zainteresowanie rynkiem polskim

Grzegorz Kawecki, wiceprezes Marvipol Development zwraca uwagę, iż polski rynek nieruchomości mieszkaniowych cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony inwestorów instytucjonalnych specjalizujących się w długoterminowym wynajmie. Polski rynek dojrzewa i ewoluuje w kierunku zachodnioeuropejskich modeli rynku nieruchomości, gdzie deweloperzy równolegle realizują projekty adresowane do klientów indywidualnych, nabywających mieszkania głównie na własne potrzeby oraz projekty build-to-rent, w ramach współpracy z inwestorami instytucjonalnymi. Strategia rozwoju Grupy Marvipol zakłada, iż naszym biznesem podstawowym jest i w przyszłości niezmiennie będzie realizacja projektów dedykowanych klientom indywidualnym. Równocześnie od dłuższego czasu z uwagą analizujemy szanse biznesowe związane z ewolucją rynku – informuje Grzegorz Kawecki.

Doradcami Marvipol Development w transakcji byli: kancelaria Greenberg Traurig oraz JLL, a doradcami Heimstaden Dentons (kancelaria prawna), Deloitte (podatki), Arcadis (doradztwo techniczne), Leach & Partners oraz CBRE.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...