19.1 C
Warszawa
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Strona główna NEWS The Bridge / Bellona Tower - co wiemy o inwestycji Ghelamco?

The Bridge / Bellona Tower – co wiemy o inwestycji Ghelamco?

Temat wieżowca, który firma Ghelamco ma zbudować na działce tuż obok Warsaw Spire nadal pozostaje kwestią z wieloma niewiadomymi. Co wiemy o inwestycji? Niepewna nadal jest jego nazwa – spekuluje się o The Bridge bądź Bellona Tower.

Bellona Tower / The Bridge, Ghelamco
Bellona Tower / The Bridge, Ghelamco, fot. materiały prasowe

Ghelamco jest właścicielem działki przy Grzybowskiej 73 oraz Europejskim Placu 3 w Warszawie. Jest to tuż przy wieżowcu Warsaw Spire oraz Rondzie Daszyńskiego – nowym warszawskim zagłębiu wieżowców. Deweloper nabył tę działkę od miasta kilka lat temu. Zgodnie z przekazywanymi informacjami, w tym miejscu miałby powstać nowy wieżowiec. Byłaby to wieża o wysokości 150 bądź 180-metrów (Warsaw Spire ma 180-metrów do dachu). Użytkowa powierzchnia tego wysokościowca ma być równa 49 tys. m2, z czego największą część ma zająć powierzchnia biurowa – 40 tys. m2. W bliskiej odległości od działki znajduje się też Biurowiec Bellona.

Za projekt architektoniczny wieżowca ma być odpowiedzialna pracownia UNStudio z Holandii współpracująca z polskim biurem projektowym PBPP Projekt. Co więcej, pracownia architektoniczna Moss z Amsterdamu przy współpracy z pracownią UNStudio będzie odpowiedzialna za projekt zieleni w planowanym wieżowcu.

Początkowo działania związane z budową wieżowca zaplanowano na 2020 rok. W tym czasie Ghelamco skupiło się jednak na The Warsaw HUB i The Warsaw UNIT. Dalsze rozmowy o The Bridge zostały odsunięte na bok. Można przypuszczać, że na brak dalszych informacji wpływ ma sytuacja pandemiczna oraz zmniejszony popyt na powierzchnie biurową. Deweloper zapytany o dalsze szczegóły inwestycji, nie komentuje sprawy.

Zaprezentowana grafika to jedyna dostępna wizualizacja – w dodatku nie pochodząca od Ghelamco, a firmy zajmującej się planem zagospodarowania terenów zielonych przy kompleksie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...