25.2 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaNEWSSkySAWA Day w SkySAWA

SkySAWA Day w SkySAWA

Pod hasłem SkySAWA Day Grupa PHN SA zorganizowała niedawno pierwszy spacer dla swoich pracowników po wieżowcu przy Rondzie ONZ w Warszawie. Inwestor 155-metrowego drapacza chmur umożliwił im na zwiedzenie całego obiektu. 

Quiz wiedzy wśród pracowników PHN SA
Quiz wiedzy wśród pracowników PHN SA, fot. Facebook.com/GrupaPHN

Pracownicy mogli nie tylko przejść przez cały kompleks SkySAWA, ale również kierownik projektu zdradził ciekawostki związane z jego powstaniem. Grupa PHN SA na podsumowanie wycieczki zorganizowała quiz o SkySAWA. Odbył się on na 37. piętrze wieży i liczyły się w nim nie tylko poprawne odpowiedzi, ale także czas ich udzielenia. 

O SkySAWA

40 kondygnacji nadziemnych i 155 metrów wysokości – tyle mierzy wyższy budynek SKYSAWA – flagowego projektu PHN. Dla wieży będącej wizytówką kompleksu w czerwcu 2022 roku wydana została decyzja o pozwoleniu na użytkowanie. Prace budowlane inwestycji rozpoczęto pod koniec czerwca 2019 r. We wrześniu 2020 r. zakończono konstrukcję niższej części kompleksu. Prace konstrukcyjne części nadziemnej wieży trwały rok. Przy czym kondygnacje od +17 do +40 wybudowano w rekordowym tempie – w zaledwie 150 dni.  W lipcu 2021 r. wieża SKYSAWA osiągnęła swoją docelową wysokość. W kwietniu 2021 r. SKYSAWA została połączona ze stacją metra Rondo ONZ.

Ogromna inwestycja

Skalę inwestycji jaką była budowa wieżowca najlepiej oddaje tonaż zużytych materiałów budowlanych. To jest, 3 372 ton stali, 66 290 ton betonu, 1 108 ton szkła. A także zaangażowanych pracowników – w szczytowym momencie na budowie pracowało około 500 osób.

Kończący się projekt SKYSAWA stanowił dla nas ogromne wyzwanie. Prowadzenie skomplikowanej budowy  w centrum stolicy, tuż obok stacji metra, w warunkach trwającej pandemii i związanych z nią trudności – ograniczonej dostępności pracowników oraz materiałów było ambitnym przedsięwzięciem. Z tym większą satysfakcją mogę teraz powiedzieć, że stanęliśmy na wysokości zadania. Było to możliwe dzięki naszemu doświadczonemu zespołowi, dobrej współpracy z inwestorem oraz konsorcjantami – TKT Engineering, ELIN – powiedział Dariusz Wietrzyński, Członek Zarządu PORR S.A., generalnego wykonawcy SKYSAWA.

SKYSAWA, której budowa rozpoczęła się w czerwcu 2019 r., powstawała w ścisłym centrum Warszawy, przy ul. Świętokrzyskiej 36. Jest jedną z nielicznych inwestycji w Warszawie połączonej bezpośrednim przejściem ze stacją metra Rondo ONZ. Do tego w świetnej lokalizacji. W styczniu 2022 r. PHN sfinalizował podpisaną w grudniu 2021 r. wieloletnią umową z PKO Bankiem Polskim na wynajęcie całej powierzchni kompleksu wieżowca. Oddanie powierzchni najemcy przewidziane jest na I połowę 2023 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...