19.9 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSSkyliner z kolejnym najemcą

Skyliner z kolejnym najemcą

Światowy lider innowacyjnych rozwiązań podłogowych i nawierzchni sportowych – Tarkett – wynajął 1000 mkw. powierzchni biurowej w warszawskim wieżowcu Skyliner należącym do Grupy Karimpol. Najemca wprowadzi się  do swojej nowej siedziby w I kwartale 2023 roku.

Wieżowiec Skyliner
Wieżowiec Skyliner, fot. materiały prasowe

Tarkett to międzynarodowa firma pochodząca z Francji z ponad 140 letnią tradycją w branży podłogowej. W swoim szerokim asortymencie posiada produkty takie jak: wykładziny oraz płytki winylowe, linoleum, podłogi drewniane i laminowane, wykładziny i płytki dywanowe oraz specjalistyczne rozwiązania sportowe. W jej portfolio znajduje się ponad 100 międzynarodowych klientów, którym Tarkett dostarcza dziennie 1,3 mln mkw. wykładzin dedykowanych różnym segmentom. Zrównoważony rozwój jest jednym z kluczowych filarów strategii Tarkett. Firma tworzy rozwiązania oparte o materiały najwyższej jakości projektowane w taki sposób, by chronić zasoby naturalne i przeciwdziałać zmianom klimatycznym oraz aktywnie wdraża model gospodarki o obiegu zamkniętym. Od stycznia 2023 roku nową siedzibą firmy stanie się Skyliner, w którym nowy najemca zajmie 1000 mkw. powierzchni biurowej.

Lider rozwiązań w czołowym wieżowcu

Tarkett jest liderem i wiodącym producentem rozwiązań podłogowych w segmencie biurowym. Nowe biuro będzie naszą wizytówką i potwierdzeniem, że przestrzeń do pracy może być przyjazna, wspierająca kreatywność i współpracę. Współczesna, wyjątkowa forma architektoniczna budynku i jego rozwiązania technologicze, a także piękna, otwarta przestrzeń biurowa, która zostanie zaprojektowana przez naszą architekt Katarzynę Klimek z Create@Tarkett, przekonały nas do podjęcia tej decyzji. W Skyliner stworzymy również showroom, gdzie będziemy prezentować nasze rozwiązania.

Przestrzeń, w której będziemy mogli spotykać się z architektami oraz naszymi klientami, aby wspólnie pracować i tworzyć. Niewątpliwie, usytuowanie budynku w samym centrum Woli, bliskość różnych środków komunikacji, restauracji, punktów usługowych oraz widoki, jakie oferuje lokalizacja były dla nas istotne przy wyborze nowej siedziby. Jako producent przykładamy dużą wagę do ekologii i gospodarki cyrkularnej, wdrażając programy takie jak ReStart® (program recyklingu materiałów podłogowych). Proekologiczne rozwiązania zaproponowane w budynku Skyliner w 100% pokrywają się ze strategią i działaniami naszej firmy – mówi Rafał Maćkowiak, CEE Area Director Tarkett

Wejście do wieżowca
Wejście do wieżowca, fot. materiały prasowe

W procesie najmu właściciela budynku – Grupę Karimpol – reprezentowała agencja CBRE, natomiast Tarkett – Colliers.

O wieżowcu Skyliner

Skyliner to jeden z siedmiu najwyższych budynków w Polsce i najnowsza inwestycja Grupy Karimpol. Oferuje 49 000 mkw. powierzchni do wynajęcia na 42 kondygnacjach. Najniższe poziomy inwestor przeznaczył na usługi, handel i ofertę gastronomiczną. Na 165 m wysokości inwestor zlokalizował dwupoziomowy Skybar z niezwykłymi widokami na panoramę Warszawy. Skyliner posiada najwyższe w Polsce, aż 16-metrowe lobby biurowe. Budynek inwestor wyposażył w najnowsze technologie, m.in. 21 szybkich wind (o prędkości do 7 m/s) z inteligentnym systemem obsługi bezdotykowej, aplikację budynkową SkylinerApp. Zastępuje ona m.in. tradycyjne karty kontroli dostępu oraz daje możliwość zdalnej rezerwacji biurek, sal oraz miejsc parkingowych. Pięciopoziomowy parking Skylinera inwestor przewidział dla 428 samochodów. Posiada też stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. A także miejsca parkingowe dla 330 rowerów z pełną infrastrukturą dla miłośników jednośladów.

Skyliner ma certyfikat BREEAM na poziomie Excellent i zasila go w 100 proc.
energia pochodząca z odnawialnych źródeł. Uzyskał certyfikat innogy Polska S.A. z Grupy E.ON potwierdzający zakup  gwarancji pochodzenia energii elektrycznej z instalacji OZE.

Wieżowiec Skyliner
Wieżowiec Skyliner, fot. materiały prasowe

Budynek został zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie:

www.skylinerbykarimpol.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...