19.9 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSSkyliner - to już ostatnie szlify wieżowca!

Skyliner – to już ostatnie szlify wieżowca!

Warbud zakończył prace elewacyjne na warszawskim wieżowcu Skyliner, który przy rondzie Daszyńskiego generalny wykonawca realizuje dla Karimpolu. Zniknęły rusztowania odsłaniając całkowicie przeszkloną fasadę budynku.

Skyliner
fot. eurobuildcee.com

Ostatnie szlify

Trwa jeszcze demontaż rusztowań z najwyższego punktu wieży, tzw. pióropusza. Z uwagi na wysokość budynku (195 metrów) prace są wykonywane przez brygady alpinistyczne. Do końca zbliżają się także roboty sanitarne i instalacyjne, a na dachu Skylinera pojawiły się cztery wieże chłodnicze, a w maszynowniach zainstalowano 24 pompy obiegowe zapewniające chłód w całym obiekcie.

Skyliner
fot. eurobuildcee.com

Jesteśmy obecnie na etapie odbiorów prac wykończeniowych części biurowej. Zakończyliśmy też prace w zespołach toalet oraz na holach windowych, gdzie możemy obserwować połączenie surowego betonu z fornirem dębowym – mówi Michał Mrozek, kierownik robót wykończeniowych z Warbudu.

Warbud prowadzi też prace w holu głównym biurowca, gdzie układana jest posadzka, z kolei na zewnątrz wokół budynku kładziony jest kamień – już niedługo stanie się on częścią wypełnionego zielenią ogólnodostępnego terenu miejskiego. Zwieńczeniem i perełką budynku jest – zlokalizowany na dwóch kondygnacjach na wysokości 165 metrów – Skybar, z którego rozpościera się panorama Warszawy. Będzie można tu wjechać dedykowaną windą.

Skyliner
fot. eurobuildcee.com

Wyjątkowe atrakcje i udogodnienia

Skybar będzie miejscem przeznaczonym na relaks i eventy okolicznościowe. Z poziomu 41 i 42 kondygnacji będą mogli korzystać zarówno użytkownicy biurowca, jak i mieszkańcy miasta – zapowiada Andrzej Lany, dyrektor zarządzania aktywami w firmie Karimpol Polska.

Dzięki całkowicie przeszklonej fasadzie budynku i krótkiej odległości od trzonu do fasady biurowiec zaoferuje najemcom panoramę miasta. Przedsmakiem możliwości Skylinera jest 120-metrowy showroom zlokalizowany na 23 piętrze – pokazowe biuro wyposażone zostało w zintegrowany system sterowania, dzięki któremu można kontrolować oświetlenie, temperaturę i położenie żaluzji okiennych.

Brak kolumn w narożnikach budynku stworzy spektakularne gabinety narożne, natomiast ograniczona do minimum liczba kolumn na piętrach pozwoli na komfortowy podział powierzchni na biura i open space. Jednym z elementów wyróżniających budynek będzie jego doskonałe oświetlenie światłem dziennym, co zostało osiągnięte przede wszystkim dzięki zastosowanej fasadzie – pełne przeszklenie od podłogi do sufitu – oraz wysokości pomieszczeń 2,8 m od podłogi do sufitu – dodaje Andrzej Lany.

Przyszli najemcy Skylinera będą mieli do dyspozycji także dedykowaną aplikację budynkową. Umożliwi ona np. wysyłanie zaproszeń do gości biurowca bez angażowania recepcji, online zarezerwujemy też miejsce parkingowe. Aplikacja pozwoli ponadto na dostęp do aktualności z życia biurowca. Będzie można sprawdzić m. in. ofertę restauracji zlokalizowanych w Skylinerze, a także skontaktować się z innymi użytkownikami budynku.

Skyliner
fot. eurobuildcee.com

O projekcie Skyliner

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski. Skyliner zaoferuje około 45 tys. mkw. powierzchni biurowej. Na każdym piętrze do dyspozycji najemców będzie około 1,5 tys. mkw. przestrzeni. Budynek będzie się składać z 30 poziomów biurowych oraz czterech przeznaczonych na cele handlowo-usługowe. Będą one dostępne zarówno dla najemców budynku, jak i mieszkańców Warszawy. Na ponad 3,5 tys. mkw. znajdą się m.in. sklepy, restauracje, kawiarnie i klub fitness. Recepcję biurowca od wejścia do stacji metra będzie dzielić zaledwie kilka metrów. Wjazd na pięciopoziomowy parking mieszczący 430 samochodów osobowych będzie możliwy od ul. Prostej, a w przyszłości także od Towarowej. Na poziomach podziemnych znajdzie się także ponad 300 miejsc rowerowych oraz szatnie z przebieralniami dla rowerzystów. Skyliner jest precertyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Skyliner
fot. eurobuildcee.com

Ponadto, inwestor przygotował znajdujący się na 120 metrach showroom, po którym możecie odbyć wirtualny spacer – TUTAJ.

źródło: EurobuildCEE

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...