30.9 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaNEWSSkyliner przy Rondzie Daszyńskiego z wysokością 195 metrów

Skyliner przy Rondzie Daszyńskiego z wysokością 195 metrów

Na budowie warszawskiego wieżowca Skyliner ważny moment. Co istotne, inwestycja przy rondzie Daszyńskiego osiągnęła właśnie swoją docelową wysokość niecałych 200 metrów.

Na szczycie wieżowca Skyliner widoczny jest już 20-metrowy tzw. „pióropusz”, który wykonano z żelbetu i w całości pokryje on szklaną elewacją. Dlatego zakończenie tej jednej z najtrudniejszych realizacyjnie prac przy elementach konstrukcyjnych oznacza, że wieżowiec osiągnął swoją docelową wysokość – 195 metrów. Obecnie na budowie warszawskiego wieżowca na Woli trwają również prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu.

Skyliner
fot. materiały prasowe

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski.

Skyliner to jeden z kluczowych projektów w naszej pracowni. Niesamowitym jest móc obserwować jak kolejne piętra biurowe pną się w górę. Przed nami bardzo ważny i spektakularny etap prac – konstrukcja dwukondygnacyjnego skybaru z wysokimi na 15 metrów ścianami oraz zwieńczenie wieżowca. Długo pracowaliśmy nad formą i kształtem zakończenia budynku, powstało wiele modeli i analiz dlatego nie możemy się doczekać tego etapu prac – komentuje Karina Konieczny, architekt w APA Wojciechowski. Teraz koncentrujemy się na detalach związanych z wykończeniem wnętrz. Budujemy makiety, dobieramy konkretne wybarwienia drewna czy ziarnistość kamieni na posadzce. Ten etap wymaga wielkiej staranności i dbałości o szczegóły. Staramy się również wyjść naprzeciw nowym technologiom związanym z komunikacją i poruszaniem się po budynku, analizujemy dostępne na rynku udogodnienia i nowości. Jesteśmy przekonani, że Skyliner spełni oczekiwania wszystkich swoich użytkowników – dodaje.

O wieżowcu Skyliner

Wieżowiec jest położony przy Rondzie Daszyńskiego, bezpośrednio przy stacji II linii metra, przystankach 5 linii tramwajowych i 7 linii autobusowych. Recepcję biurowca od wejścia do stacji metra będzie dzielić zaledwie 7 metrów. Dojazd do pięciopoziomowego parkingu mieszczącego 428 samochodów osobowych będzie możliwy z dwóch stron: od ulicy Prostej i Towarowej. Na poziomach podziemnych znajdzie się także ponad 300 miejsc rowerowych oraz szatnie z przebieralniami dla rowerzystów. Skyliner jest precertyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie: www.skylinerbykarimpol.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...