21.3 C
Warszawa
środa, 12 maja, 2021
Strona główna NEWS Polski biurowiec najlepszym budynkiem roku w międzynarodowym konkursie

Polski biurowiec najlepszym budynkiem roku w międzynarodowym konkursie

Concordia Design Wrocław otrzymała wyjątkowe wyróżnienie. Biurowiec dzierży tytuł „Building of the Year”, który zdobył w konkursie ArchDaily. Inwestycja okazała się najlepsza na świecie w kategorii „budynek biurowy”. Biurowiec znalazł się w ten sposób pośród 15 najlepszych inwestycji z całego świata.

Concordia Design Wrocław, biurowiec
Concordia Design Wrocław, biurowiec, fot. materiały prasowe

Concordia Design Wrocław to kamienica na Wyspie Słodowej we Wrocławiu, która niedawno została zupełnie przebudowana. Autorem projektu jest holenderskie biuro architektoniczne MVRDV. Biurowiec znalazł się wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu “Building of the Year”. To konkurs organizowany przez międzynarodowy portal architektoniczny ArchDaily. Concordia Design wygrała w kategorii biura, a zwycięzce wybrali użytkownicy serwisu. Konkurs podzielony jest na etapy – w pierwszym oddano ponad 150 tysięcy głosów, które w ten sposób wyłoniły 75 najlepszych projektów w 15 kategoriach. Wśród nich odbyła się runda finałowa.

W kategorii „biura” walczyła wrocławska Concordia Design. Rywalizowała ona o główne wyróżnienie z takimi budynkami jak kampus Axel Springer z Berlina, Summers Office Building z Buenos Aires, Neri&Hu and Design Republic’s New Home z Szanghaju, czy siedzibą Le Monde z Paryża. Zwycięzcę ogłoszono w czwartek i został nią biurowiec z Wrocławia. Co ciekawe, łącznie oddano blisko 200 tys. głosów.

Concordia Design Wrocław, biurowiec
Concordia Design Wrocław, biurowiec, fot. materiały prasowe

– Znalezienie się wśród 15 najlepszych budynków na świecie, wygranie swojej kategorii, to niesamowite uczucie i wielki sukces. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli – nie tylko w konkursie, ale także przez cały proces realizacji inwestycji. Od początku uważaliśmy, że wrocławska Concordia dzięki projektowi MVRDV czy unikalnej lokalizacji na Wyspie Słodowej, jest wyjątkowa. Cieszymy się, że potwierdziły to także głosy fanów architektury z całego świata – mówi Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka Concordia Design Wrocław.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...