26.5 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSNowy wieżowiec obok drapacza chmur Skyliner?

Nowy wieżowiec obok drapacza chmur Skyliner?

Obok wieżowca Skyliner w Warszawie przy Rondzie Daszyńskiego ma powstać drugi wieżowiec. Inwestorem ma być spółka Karimpol. Co wiemy o inwestycji?

Spółka ostrożnie wypowiada się na temat projektu. W przesłanej do redakcji odpowiedzi pisze, że ’Grupa Karimpol jest w trakcie prac formalnych i administracyjnych związanych z otrzymaniem stosownych zgód i pozwoleń. I dopiero po ich uzyskaniu firma będzie komunikowała projekt.’. Wiemy więc, że projekt jest procedowany i czeka na oficjalne pozwolenia. Wieżowiec miałby stanąć obok 195-metrowego Skylinera.

O wieżowcu Skyliner

Skyliner jest gotowy
Skyliner jest gotowy, fot. materiały prasowe

Budowa Skylinera rozpoczęła się pod koniec 2017 r. i trwała 36 miesięcy. Górujący – na warszawskiej Woli – wieżowiec ma 195 m wysokości. Ponadto oferuje 45 000 m kw. powierzchni biurowej rozlokowanej na 30 kondygnacjach. Znajdują się w nim również lokale przeznaczone na cele handlowo-usługowe oraz gastronomiczne. Będą one dostępne zarówno dla najemców budynku, jak i mieszkańców Warszawy. Łącznie blisko 49 000 m kw. powierzchni. Inwestorem również była Grupa Karimpol.

Portfolio Grupy Karimpol

– Po wielu miesiącach intensywnej pracy rozpoczynamy kolejny etap w historii firmy – nasze szerokie portfolio nieruchomości powiększyło się o wieżowiec. Stworzyliśmy Skylinera z myślą o użytkownikach i z dumą oddajemy do ich dyspozycji jego przestrzenie. Bardzo cieszymy się, że już niebawem przywitamy najemców oraz odwiedzjących biurowiec gości – mówi Harald Jeschek, Partner Zarządzający Grupy Karimpol. – Miniony rok upłynął pod znakiem pandemii. Oddanie Skylinera do użytku to dla nas symboliczny moment – początek postcovidowej normalności. Wierzymy, że wkrótce zaczniemy wracać do pracy w biurze i bezpośrednich kontaktów z ludźmi. Skyliner ze wszystkimi rozwiązaniami technologicznymi jest doskonale przygotowany do tego, by móc bezpiecznie i komfortowo pracować – podkreśla.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...