23.6 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSKonstrukcja VIBE ukończona. Muzyczny biurowiec coraz bliżej

Konstrukcja VIBE ukończona. Muzyczny biurowiec coraz bliżej

W najwyższym punkcie bryły budynku VIBE, który powstaje u zbiegu ulic Towarowej i Kolejowej na warszawskiej Woli, zawisła symboliczna wiecha, oznaczająca zakończenie prac konstrukcyjnych. Pierwszy w Polsce biurowiec z muzycznym DNA dostarczy przyszłym najemcom 15 000 mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej.

Fot.2.JPG
Na budowie VIBE’a ukończona została konstrukcja nadziemia. Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec osiągnął tym samym swoją docelową wysokość – 45 metrów i 12 kondygnacji. Obecnie montowana jest elewacja, prowadzone są prace murarskie na parterze i w podziemiu oraz trwają prace instalacyjne. Planowana data ukończenia inwestycji to I kwartał 2024 roku. Inwestorem i generalnym wykonawcą kompleksu jest Ghelamco.

VIBE jest odzwierciedleniem naszej filozofii. Łączy znakomitą lokalizację w biznesowym centrum Warszawy z najwyższą troską o dobrostan pracowników oraz poszanowanie środowiska. Nasz biurowiec jest wyjątkowy także z tego względu, że jako pierwszy w Polsce otrzymał swoje muzyczne DNA. To wszystko sprawia, że będzie niepowtarzalnym miejscem do pracy, spełniającym oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

fot.4.JPG
fot.1.JPG
fot.5.JPG
Do skomponowania ścieżki dźwiękowej deweloper zaprosił uznanego polskiego kompozytora Wojciecha Urbańskiego. Będzie to rozpoznawczym budynku i będzie wybrzmiewać w jego wnętrzach.
Za projekt architektoniczny VIBE’a odpowiada pracownia PIG Architekci. Elewacja biurowca nawiązywać ma do industrialnej przeszłości i architektury Woli. Na całość kompleksu złoży się również obszerny, ogólnodostępny skwer miejski z pasażem i wolnostojącym pawilonem gastronomiczno-kulturalnym.

VIBE w trosce o środowisko i bezpieczeństwo

VIBE docelowo zasilany będzie w 100% czystą energią, pochodzącą z własnych farm fotowoltaicznych Ghelamco. Biurowiec wykorzysta także zaawansowany Building Energy Management System, który pozwoli na znaczącą redukcję zużycia energii. Zrównoważony charakter VIBE’a potwierdzą certyfikaty w systemach WELL, BREEAM, SmartScore, WiredScore i Green Building Standard.
Wizualizacja muzycznego VIBE
Wizualizacja muzycznego VIBE, fot. materiały prasowe

W biurowcu odbywać się będzie monitorowanie stanu budynku w czasie rzeczywistym. Wszystko to w celu zapewnienia optymalnego środowiska pracy. A będzie to możliwe dzięki zastosowaniu autorskiego systemu Signal OS opracowanego przez Ghelamco. W trosce o zdrowie i komfort pracy użytkowników, wnętrza VIBE inwestor wyposaży dodatkowo w rozwiązania antypandemiczne, takie jak m.in. wirusobójcze lampy UV w windach i systemach wentylacji.

Obiekt będzie posiadał bogatą infrastrukturę dla rowerzystów. Do ich dyspozycji będą m.in. szafki oraz prysznice, parking rowerowy, ładowarki dla elektrycznych jednośladów czy stacje do ich naprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...