4.6 C
Warszawa
czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaNEWSKatowice: ING Tower nową potężną inwestycją

Katowice: ING Tower nową potężną inwestycją

W powstającym w Katowicach komplekcje Global Office Park umowę najmu podpisała firma ING Tech Poland. Jest to pierwszy realizowany na tak dużą skalę projekt wielofunkcyjny na Śląsku. Inwestorem projektu jest Cavatina, realizująca również biurowiec Chmielna 89 w Warszawie, czy wrocławskie Quorum.

Główną siedzibą dostawcy kompleksowych usług IT oraz usług biznesowych, wspierającego proces transformacji cyfrowej ING na całym świecie są Katowice. To w tym mieście oraz w Warszawie znajduje się zespół liczący ponad 1 800 pracowników, a do końca tego roku mają zostać zatrudnionych kolejne 1 500 osób.

Z tego powodu ING Tech Poland postanowiło wynająć 16 600 metrów kwadratowych powierzchni w kompleksie Global Office Park w Katowicach. Najemcę w tej transakcji reprezentowała firma doradcza JLL.

Katowice z nową wizytówką

Global Office Park Katowice
Global Office Park Katowice, fot. materiały prasowe

Global Office Park zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach to pierwszy realizowany na tak dużą skalę projekt wielofunkcyjny na Śląsku. Jest to kompleks wielofunkcyjny składający się z trzech wież. Jedna z nich zyska nową nazwę – ING Tower. W budynku firma ING Tech Poland będzie miała 14 500 mkw. przestrzeni do pracy, a na powierzchni ponad 2 000 mkw., powstanie „Gravity Point”, czyli ogólnodostępna strefa dla społeczności Katowic. Podobne rozwiązanie ING ma w swojej głównej siedzibie w Amsterdamie. Przeprowadzka do nowego biura ma nastąpić w lipcu 2022 roku.

Global Office Park dostarczy na rynek ponad 59 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Ponad 40 proc. zostało już skomercjalizowane. Katowicki kompleks, który będzie miał docelowo prawie 90 000 mkw. powierzchni, zaoferuje również mieszkania oraz przestrzeń do rekreacji. Wieża mieszkaniowa zaoferuje 670 mieszkań o zróżnicowanych metrażach.

Inwestycja powstaje na działce u zbiegu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach. 100-metrowe wieże będą osadzone na wspólnym 5-kondygnacyjnym podium, w którym znajdą miejsce lokale gastronomiczne i usługowe. Budynki biurowe należące do kompleksu będą spełniały wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

Źródło: Urbanity.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...