26.5 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSJak rósł Skyliner? Timelapse z placu budowy

Jak rósł Skyliner? Timelapse z placu budowy

Budowa nowego wieżowca Skyliner w Warszawie rozpoczęła się pod koniec 2017 roku i trwała 36 miesięcy. W tym czasie budynek urósł do 195 metrów oraz stworzył 45 000 mkw nowej przestrzeni biurowej. Zobaczcie timelapse, który pokazuje jak rósł niedawno oddany do użytku Skyliner.

Z końcem stycznia oficjalnie oddano nowy wieżowiec przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie do użytku. Jest to jeden z najwyższych budynków w stolicy, a jego inwestorem jest grupa Karimpol. Wieżowiec zaprojektowany został przez pracownię APA Wojciechowski. Przy oficjalnym dopuszczeniu do użytkowania, otrzymał oficjalny adres – ul. Prosta 67. Najemcy zaczną się do niego wprowadzać w pierwszej połowie tego roku.

Zwieńczenie wieżowca

– Dla Generalnego Wykonawcy Skylinera, decyzja o pozwoleniu na użytkowanie jest nie tylko zwieńczeniem wysiłków inżynierów i emocji towarzyszących wznoszeniu budynku. To przede wszystkim finał wspólnego wyścigu – z czasem, warunkami technologicznymi, aurą, harmonogramem, a w ubiegłym roku również z epidemią. To dla nas potwierdzenie, że dobrze wykonaliśmy swoją pracę – mówi Karol Puszerkiewicz, dyrektor kontraktu Skyliner z Warbud S.A. – Inwestor był wymagający, budynek naprawdę trudny technicznie, tym bardziej cieszymy się, że udało się spełnić oczekiwania Klienta i, co dla nas szczególnie ważne, wybudować ten wieżowiec bezpiecznie. Za nami doświadczenie wyjątkowe. Będziemy ten projekt bardzo dobrze wspominać – dodaje. – Dziękuję wspaniałemu zespołowi Skylinera, inżynierom i setkom pracowników za ich determinację i serce do pracy, zwłaszcza w tych trudnych czasach.

Skyliner - timelapse z powstania
Skyliner – timelapse z powstania, fot. materiały prasowe

Już niebawem flagowa inwestycja Grupy Karimpol zacznie wypełniać się życiem, spółka uzyskała właśnie zgodę na użytkowanie Skylinera. Obecnie trwa komercjalizacja części biurowej i retailowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...