5 C
Warszawa
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaNEWSHB Reavis wpływa do Portu Praskiego

HB Reavis wpływa do Portu Praskiego

W części Portu Praskiego w Warszawie planowany jest otwarty projekt łączący funkcje biznesowe z publicznymi terenami zielonymi, handlem i usługami. HB Reavis realizuje go wspólnie z Grupą Polsat Plus. Prowadzi już wewnętrzne prace projektowe oraz dialog z urzędami i instytucjami miejskimi.

HB Reavis wpływa do Portu Praskiego
HB Reavis wpływa do Portu Praskiego, fot. materiały prasowe

Wspólne przedsięwzięcie Grupy Polsat Plus oraz HB Reavis – firmy, która stworzyła w Warszawie takie budynki jak Varso Place czy zielony kampus biurowy Forest, dotyczy fragmentu Portu Praskiego położonego bezpośrednio przy ulicy Sokolej, Zamoyskiego oraz stacji II (i przyszłej III) linii metra „Stadion Narodowy”. To doskonale skomunikowany teren o powierzchni 4 ha.

HB Reavis i wysokie doświadczenie

HB Reavis wnosi do spółki celowej międzynarodowy know-how i doświadczenie w projektach wielofunkcyjnych o różnej skali. Firma ma na swoim koncie takie realizacje m.in. w Warszawie, Bratysławie, Budapeszcie, Berlinie i Londynie. Całość inwestycji o charakterze biurowo-usługowym w Porcie Praskim inwestor planuje z myślą o jak najlepszym wpisaniu się w lokalny kontekst tej części Warszawy.

Cieszę się, że możemy dalej rozwijać się w Warszawie w tak wyjątkowej lokalizacji, jaką jest Port Praski. Przystępujemy do wypracowania projektu wnoszącego wysoką jakość urbanistyczną, architektoniczną, biznesową i społeczną. Jestem pewny, że wspólnie z naszym partnerem wykreujemy wielofunkcyjną, klimatyczną, pełną zieleni, a zarazem ogólnodostępną przestrzeń dla różnych użytkowników – pracowników biur, gości i lokalnej społeczności. Biorąc pod uwagę rozwiązania komunikacyjne, uważamy, że to jedna z najlepszych działek w Warszawie, której zagospodarowanie przyczyni się do zrównoważonego rozwoju całej dzielnicykomentuje Sebastian Proć, prezes zarządu HB Reavis Poland.

Port Praski to absolutnie unikalna inwestycja w skali Europy. To fantastyczna wiadomość, że w części przeznaczonej pod zabudowę komercyjną to właśnie HB Reavis jest naszym partnerem w realizacji tego przedsięwzięcia. HB Reavis posiada ogromne doświadczenie i kompetencje w z zakresie projektowania, budowania i zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, które służą lokalnym społecznościom i wspierają biznes. To świetna prognoza dla powodzenia naszego wspólnego projektumówi Maciej Stec, Wiceprezes ds. Strategii, Grupa Polsat Plus.

O Porcie Praskim

Port Praski to ważny projekt dla zrównoważonego rozwoju Warszawy, czerpiący z unikalnego położenia na prawym brzegu Wisły. To łącznie 38 hektarów terenu (z czego 4 ha będzie zagospodarowane wspólnie z HB Reavis) w ścisłym centrum miasta. W dodatku z bezpośrednim dostępem do stacji metra i kolei oraz sieci drogowej, ścieżek rowerowych i popularnych szlaków spacerowych. Koncepcja Portu Praskiego zakłada tworzenie w nim zabudowy mieszkalnej, a także biurowej, handlowo-usługowej i obiektów użyteczności publicznej.

Historycznie Port Praski to port rzeczny na Wiśle w dzielnicy Praga-Północ, który powstał w latach 20-tych XX wieku. W okresie powojennym był głównie miejscem zimowania jednostek pływających oraz pełnił funkcję magazynową. Działalność zakończył w latach 80-tych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...