0.2 C
Warszawa
niedziela, 27 listopada, 2022
Strona główna NEWS Ghelamco laureatem głównej nagrody w konkursie Belgian Business Chamber Award 2019

Ghelamco laureatem głównej nagrody w konkursie Belgian Business Chamber Award 2019

Wywodzący się z Belgii deweloper działający na polskim rynku nieruchomości otrzymał nagrodę Gold Winner Belgijskiej Izby Gospodarczej za swoje dokonania w 2019 roku. To kolejny konkurs, którego kapituła doceniła sukcesy odniesione przez Ghelamco w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. 

Belgian Business Chamber Award – Nagroda Belgijskiej Izby Gospodarczej – jest corocznie przyznawana firmom należącym do BBC, czyli mającym swoje korzenie w Belgii. Nagradzane są przedsiębiorstwa, które rozwijają działalność na polskim rynku, dostarczając innowacyjnych rozwiązań, a jednocześnie wspierają rozwój relacji biznesowych między oboma państwami.

Kolejny sukces

Ghelamco jest zwycięzcą konkursu już po raz kolejny. Jako najbardziej rozpoznawalna belgijska firma w Polsce odgrywa ważną rolę w rozwoju polskich miast i rynku nieruchomości.

– Nasza spółka pochodzi z Belgii, ale od niemal 30 lat aktywnie zmienia polski rynek nieruchomości komercyjnych i nadaje ton temu, co dzieje się w tej branży nad Wisłą. Mijający rok był dla nas szczególnie pomyślny, ponieważ sprzedaliśmy z dużym zyskiem swoje trzy prestiżowe biurowce i poszerzyliśmy portfolio najemców powstających projektów o kolejnych znaczących graczy. Nagroda Belgian Business Chamber jest dla nas wyrazem docenienia, a jednocześnie zachętą do dalszego rozwijania relacji biznesowych między Polską a Belgią – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Nagrodę odebrał Jeroen van der Toolen podczas CEO Forum, które odbyło się 21 listopada w Ambasadzie Królestwa Belgii jako zwieńczenie Dni Belgijskich. W wydarzeniu uczestniczyli Ambasador Królestwa Belgii w Polsce Luc Jacobs, Prezes Zarządu Belgijskiej Izby Gospodarczej Bruno Lambrecht oraz gość honorowy – Paweł Borys, Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 28 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 10 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni ponad 330 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...