8.7 C
Warszawa
niedziela, 17 października, 2021
Strona główna NEWS Działka w centrum Warszawy pod młotek. Będzie nowy wieżowiec?

Działka w centrum Warszawy pod młotek. Będzie nowy wieżowiec?

Warszawski ratusz planuje sprzedać działkę w centrum Warszawy na zbiegu ul. Twardej i ul. Mariańskiej. Dotychczas znajdował się tam wydział komunikacji. Mariańska 5 to lokalizacja między ciągle wykańczanym wieżowcem SkySAWA oraz Spektrum Tower. Czy działka będzie lokalizacją nowego drapacza chmur w stolicy?

Działka Mariańska 5
Działka Mariańska 5, fot. Google Maps

Przy ul. Mariańskiej 5 może paść rekord. Cena wywoławcza działki jaką wyznaczyło miasto to aż 26,5 mln zł.  Działka ma 1027 m.kw. co oznacza, że metr kwadratowy kosztować ma minimum trochę ponad 25 tysięcy złotych. To jedna z najwyższych cen w historii za jaką działka wystawiona została przez miasto.

Wokół działki znajdują się już dwa wysokie budynku – 155-metrowy SkySAWA oraz 122-metrowy Spektrum Tower. Plan zagospodarowania przestrzeni na tym terenie jest nadal w trakcie prac, jednak wcześniej padła zgoda na budowę 80-metrowego hotelu w tym miejscu.

Jest więc wysoce prawdopodobne, że w licytacji działki udział weźmie wielu z inwestorów zainteresowanych wykorzystaniem tej przestrzeni na wysokościowca. Na ten moment żaden z deweloperów nie zadeklarował oficjalnie swoich planów wobec tego miejsca. Termin licytacji działki wyznaczono na 28 października 2021 r., na godz. 10.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...