26.5 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSDrzewa rosną w... Varso Tower! Zdjęcia

Drzewa rosną w… Varso Tower! Zdjęcia

Wiosna zawitała nie tylko w kalendarzach, ale i w lobby wieżowca Varso Tower w Warszawie. Jak poinformował inwestor HB Reavis, w potężnym lobby zasadzono właśnie aż 12 wysokich drzew z gatunku bucida buseras.

Wnoszenie drzewa do lobby Varso Tower
Wnoszenie drzewa do lobby Varso Tower, fot. facebook.com/HBReavsi

Jak pisze HB Reavis na swoich mediach społecznościowych, te egzotyczne drzewa rosną w Meksyku, Ameryce Środkowej, na Florydzie i Karaibach, a teraz także w centrum Warszawy. Zielony zagajnik wewnątrz wieżowca będą mogli podziwiać zarówno pracownicy biurowca, jak i goście odwiedzający atrakcje turystyczne na jego szczycie.

Drzewa w lobby wieżowca
Drzewa w lobby wieżowca, fot. Facebook.com/HBReavisPL
Drzewa w lobby wieżowca
Drzewa w lobby wieżowca, fot. Facebook.com/HBReavisPL

O wieżowcu Varso Tower

Zaprojektowany przez architektów z pracowni Foster + Partners wieżowiec Varso Tower mierzy 230 metrów do dachu, a wraz z iglicą aż 310 metrów. Jest obecnie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej. Zakończenie budowy planowane jest w 2022 roku. Większość budynku pokrywa już szklana elewacja, a we wnętrzu trwają prace instalacyjne i wykończeniowe. Na wysokości 205 metrów zasadzono niedawno 16 drzew, dzięki którym taras widokowy wieżowca stanie się podniebnym ogrodem.

Varso Tower
Varso Tower, fot. materiały prasowe

Varso Tower to część wielofunkcyjnego Varso Place, w którego skład wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy. Inwestycję inwestor zlokalizował w centrum Warszawy. Tuż przy Dworcu Centralnym, dzięki czemu pracownicy i goście budynków mogą łatwo korzystać z transportu publicznego.

W poszukiwaniu nowego biura najemcę wspierali eksperci JLL, a za projekt biura odpowiada pracownia Trzop Architekci. Firma DECISIVE Szmigiel Papros Gregorczyk zapewniła nam doradztwo prawne w negocjacjach.

Budynek tym samym pobił rekord. Położony w centrum Warszawy budynek oficjalnie stał się najwyższym w Polsce pod względem wysokości mierzonej do dachu. Teraz, jest także najwyższym wieżowcem w UE z zamontowaną iglicą. Ten sukces oznacza, że wieżowiec oficjalnie przewyższyło swoich sąsiadów z centrum stolicy. Czyli Pałac Kultury i Nauki (188 metrów do dachu) oraz apartamentowiec Złota 44 (192 metry). Dotyczy to także dotychczasowego lidera w tej kategorii – wrocławski Sky Tower (206 metrów).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...