23.6 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSCavatina finalizuje zakup gruntu w Warszawie

Cavatina finalizuje zakup gruntu w Warszawie

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją, Cavatina zakupiła teren położony w centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 75. Grupa zamierza zaproponować miastu i jego mieszkańcom imponujący projekt mixed-use, z dominującą funkcją mieszkaniową, który doskonale wpisze się w ewoluującą tkankę miejską i uzupełni ten fragment stolicy także o nowe funkcje. Transakcja opiewa na kwotę ponad 145 mln zł.

Mixed-use projekt od Cavatina
Mixed-use projekt od Cavatina , fot. materiały prasowe

Koncepcja zrównoważonej, otwartej na miasto wielofunkcyjnej inwestycji na ponad hektarowej działce zakłada wzbogacenie mixu mieszkań oraz punktów usługowych i handlowych o przestrzenie kulturotwórcze i rekreacyjne.

Chmielna 75 to adres zasługujący na odważną, nowoczesną koncepcję przestrzeni przygotowanej na przyszłość. Przy jej tworzeniu wykorzystujemy nasze najlepsze praktyki zdobyte przy budowie innych inwestycji, analizując też lokalne uwarunkowania. Inwestycja ta będzie też największym jak do tej pory projektem mieszkaniowym w portfolio Cavatina Holding. Widzimy tu, poza innymi funkcjami, potencjał na 40-50 tys. PUM – mówi Rafał Malarz, Prezes Zarządu Cavatina Holding.

Cavatina Holding mająca na koncie oddanie do użytku ponad 300 tys. mkw. wysokiej klasy powierzchni biurowych rozszerza także swoje działania o inwestycje mieszkaniowe. W portfolio spółki znajdują się będące w budowie projekty WIMA Widzewska Manufaktura B i C. Oraz rozpoczęty w listopadzie tego roku – Belg Apartamenty w Katowicach, które łącznie dostarczą na rynek około 650 mieszkań w latach 2024-2025.

Duże zapotrzebowanie na rynku na jakościowe projekty mieszkaniowe sprawia, że zwiększamy nasze zaangażowanie w tym sektorze działając równolegle z naszą spółką siostrą, Resi Capital jako operatorem sprzedaży. Jednocześnie wysoka marżowość tego segmentu i atrakcyjny rozkład przepływów pieniężnych będą pozytywnie oddziaływać na płynność finansową Grupy. Poza rozwojem nowych projektów, takich jak Chmielna 75, analizujemy nasze portfolio projektów pod kątem ewentualnej zmiany ich przeznaczenia na mieszkania – tłumaczy Daniel Draga, Wiceprezes Zarządu Cavatina Holding.

Cavatina i koncepcja na najwyższym poziomie

Cavatina Holding kontynuuje prace nad szczegółowa koncepcją projektu mixed-use i chce ją konsultować z właściwymi organami miasta i innymi podmiotami. Na ostateczny efekt tych działań trzeba poczekać. Priorytetem jest zaproponowanie przestrzeni dostępnej dla każdego. Zaprezentowane na jesieni wstępne wizualizacje pokazują jednak kierunek myślenia dewelopera i klimat kompleksu, jaki zamierza tu stworzyć. Zróżnicowane co do wysokości budynki – od kilkupiętrowych po wieżę wysokościową otaczać maja zielony, funkcjonalny dziedziniec.

Deweloper wykorzysta przy tym projekcie swoje bogate know-how w łączeniu wielu funkcji oraz aranżacji atrakcyjnych i zielonych terenów wspólnych. Metropolitarny charakter Al. Jerozolimskich, sąsiedztwo Chmielnej 89, Warta Tower, a dalej Varso, czyli najwyższego budynku w UE, uzasadnia, aby zaproponować dominantę wysokościową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...