21.3 C
Warszawa
środa, 12 maja, 2021
Strona główna Bez kategorii Wieżowiec-ołówek. Pencil Tower Hotel w Australii najcieńszym na kontynencie

Wieżowiec-ołówek. Pencil Tower Hotel w Australii najcieńszym na kontynencie

Pojawił się projekt nowego, najcieńszego wieżowca w Australii. Pencil Tower Hotel zgodnie z planem ma mieć 100 metrów wysokości i zaledwie 6,4m szerokości. Ma powstać na działce w centrum Sydney przy ulicy 410 Pitt Street.

Pencil Tower Hotel
Pencil Tower Hotel, projekt wieżowca w Sydney, fot. durbachblockjaggers.com

Niedawno pisaliśmy o wieżowcu West 57th Street, który jest finalizowany w Nowym Jorku. To on dzierży tytuł najcieńszego na świecie ze względu na stosunek wysokości do szerokości wynoszący w jego przypadku zaledwie 24:1. Ma zaledwie 18 metrów szerokości i aż 435 metrów wysokości. Projekt australijskiego wieżowca Pencil Tower Hotel zakłada, że będzie on bowiem miał jedynie 6,4 m szerokości i aż 100 m wysokości. To daje stosunek 16:1 co nadaje mu status najcieńszego w Australii, jednak West 57th Street pozostaje bezkonkurencyjny.

Trzeba jednak przyznać, że projekt ten jest wyjątkowy ze względu na planowany sposób zbudowania go. Z powodu wąskiej działki, budynek ma powstać w większości bez użycia dźwigu! Na szycie wieżowca, który ma być zaokrąglony pracownia zaplanowała strefę wypoczynkowa – spa, basen i łaźnia turecka, a ponad nią taras widokowy.

Autorem projektu jest pracownia Durbach Block Jaggers. Plan przedwiduje, że wieżowiec ten ma być hotelem. Na każdym z pięter ma znaleźć się 6 apartamentów, a w całym 173. Pracownia w ciekawy sposób chce wpisać wieżowiec w okoliczną zbudowe. U jego podnóża ma znaleźć się 7-piętrowe wejście stylizowane na okoliczne kamienice.

Pencil Tower Hotel
Pencil Tower Hotel, projekt wieżowca w Sydney, fot. durbachblockjaggers.com

Pencil Tower Hotel
Wieżowciec-ołówek, projekt wieżowca w Sydney, fot. durbachblockjaggers.com

źródło: dezeen.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...