5.4 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaWARSZAWAQ22 nadal kusi najemców

Q22 nadal kusi najemców

Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków biurowych w stolicy – wieżowiec Q22 – pozostaje atrakcyjny dla najemców. Do ich grona dołączyła firma Astek Polska, zajmując ok. 1400 mkw. na 10 piętrze. W transakcji doradzała firma CBRE.

Strategia Invesco Real Estate zakłada ciągłe doskonalenie obiektów tak, aby były pierwszym wyborem dotychczasowych i potencjalnych najemców. Stawiamy na ESG i nowe technologie. Dbamy, by nasze budynki spełniały najbardziej wymagające kryteria środowiskowe, ale także były miejscem, gdzie pracownicy naszych najemców czują się komfortowo i bezpiecznie – powiedziała Anna Szelc, Dyrektor Investment Management Invesco Real Estate w Polsce.

Astek Polska to czołowy dostawca usług IT, inżynieringu i konsultingu, działający w ramach grupy Astek International. Od 2007 roku wspiera i realizuje projekty informatyczne oraz inżynierskie dla największych firm w Polsce i za granicą. Nowy najemca zajmie 1400 mkw. biurowca Q22. W transakcji właściciela obiektu wspierała firma doradcza CBRE, która jest także zarządcą budynku. Firmie Astek Polska doradzała agencja REINA Company.

Biurowiec Q22 – zielony i bezpieczny

Biurowiec Q22 znajduje się w Warszawie przy Alei Jana Pawła II, blisko Dworca Centralnego i stacji drugiej linii metra Rondo ONZ. Budynek został oddany do użytku w 2016 roku. Jego całkowita powierzchnia wynosi 54 tys. mkw., obejmujących 42 kondygnacje naziemne i 5 podziemnych. Na przestrzeń składa się część biurowa i handlowo-usługowa, w tym klub fitness i sale konferencyjne. Wśród najemców znajdują się m.in. Deloitte, Linklaters, White&Case, William Demant, Omni Office czy Savills.

Budynek Q22, należący do funduszu z grupy Invesco Real Estate i zarządzany przez CBRE, uzyskał także certyfikat SGS Disinfection Monitored Mark trzeci rok z rzędu. Certyfikat jury przyznaje obiektom spełniającym najwyższe standardy czystości oraz bezpieczeństwa w Polsce. Audytorzy SGS Polska prowadzą badania w oparciu o protokoły zgodne z zaleceniami WHO, CDC (lub ECDS) i Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Za zarządzanie oraz wynajem budynku odpowiada firma CBRE.

Q22 to nie tylko najwyższa jakość biurowa oraz fantastyczna lokalizacja w samym centrum stolicy. To przede wszystkim obiekt, w którym pracownicy czują się świetnie dzięki dbałości właściciela budynku o komfort najemców. Organizowane są liczne akcje dla użytkowników, przy jednoczesnej trosce o ekologiczne rozwiązania w budynku. Te elementy są niezwykle istotne dla najemców, którzy zdecydowali się wprowadzić do budynku i chcą pozostać w nim na dłużej – Karol Muszyński, ekspert ds. nieruchomości biurowych w CBRE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...