9.5 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022
Strona główna WARSZAWA Bakery Browary Warszawskie: zapach tradycyjnego chleba, ekologiczne produkty i nowoczesne smaki

Bakery Browary Warszawskie: zapach tradycyjnego chleba, ekologiczne produkty i nowoczesne smaki

Bakery Browary Warszawskie, nowatorski koncept w stylu polsko – francuskich piekarni rzemieślniczych, otworzy się na warszawskiej Woli. Na parterze budynku Biur przy Warzelni właściciele stworzą miejsce dla miłośników słodkich i słonych wypieków. Chleby, bułki, bagietki, croissanty czy pain au chocolat zachwycą niejednego łasucha.

Nie da się ukryć, że Polacy kochają pieczywo. Mało kto potrafi obejść się bez pysznych kanapek na śniadanie czy kolację. Średnio każdy z nas zjada około 50 kg pieczywa rocznie, czyli nieco ponad 4 kg miesięcznie. Zapach świeżo upieczonego chleba jest niemal magiczny i kojarzy się z ciepłem, domem i rodziną. Taka właśnie magia i wyjątkowa atmosfera będzie czekać na każdego, kto odwiedzi Bakery Browary Warszawskie.

Sprawdzone receptury i ekologiczne rozwiązania

O wyjątkowości Bakery Browary Warszawskie świadczy przede wszystkim koncept tego miejsca oparty na zasadach działania piekarni rzemieślniczych, wykorzystujących tylko naturalne składniki, tradycyjne receptury i ekologiczne produkty podchodzące z lokalnych upraw.

Nasi goście na własne oczy będą mogli przekonać się, jak powstaje, rośnie i zarumienia się zdrowy chleb na naturalnym zakwasie. Codziennie czekać będzie na nich pyszne śniadanie, zbilansowany lunch oraz aromatyczna kawa i świeżo wyciskane soki. Ale w naszej piekarni na pierwszym planie znajdzie się oczywiście chleb – smaczny, pachnący, chrupiący – z różnego rodzaju ziarnami, pestkami, nasionami bogatymi w witaminy i minerały. Wszystko najwyższej jakości. – Bartek Rychcik, właściciel Bakery Browary Warszawskie

Bartek Rychcik, właściciel Bakery Browary Warszawskie
fot. Bartek Rychcik, właściciel Bakery Browary Warszawskie

Bartek Rychcik miłość do wypieków ma we krwi. Już jako kilkuletni chłopiec pomagał swojemu ojcu w pleceniu chałek w piekarni w Żorach. Jest właścicielem kilkunastu lokali piekarniczo-cukierniczych, w tym popularnego i zachwalanego przez gości konceptu rzemieślniczego Bakery Wilanów.

Menu, jakiego jeszcze nie było

Goście Bakery Browary Warszawskie będą mogli spróbować autorskiego menu w polskim i francuskim stylu. Stworzy je szef kuchni, prawdziwy mistrz – Michał Paleta, który został również wspólnikiem całego przedsięwzięcia.

Każdy, kto nas odwiedzi, będzie mógł rozkoszować się obłędnymi wypiekami. Michał jest prawdziwym magikiem i będzie dosłownie wyczyniał cuda na bazie francuskiego pieczywa – na słodko i na słono. Wiele produktów, np. kanapki będą personalizowane, więc o tym czym się wypełnią, zdecydują nasi goście. Nie zabraknie też polskiego chleba na tradycyjnym zakwasie. – Bartek Rychcik, właściciel Bakery Browary Warszawskie

Dodaje też, że twórcy Bakery Browary Warszawskie czerpią przede wszystkim z dziecięcych doświadczeń – ze smaków i zapachów z ich rodzinnych domów. Ale inspiracji szukają także za granicą – we Włoszech, Francji czy Austrii, co z pewnością zauważą wszyscy, którzy odwiedzą nową piekarnię.

Tradycja i nowoczesność

Ideą twórców konceptu Bakery Browary jest tworzenie lokali gastronomicznych, które zmieniają oblicza miast i miejsc, jednocześnie kreując przyjazną atmosferę.

Wspaniała historia Browarów Warszawskich, sięgająca XIX wieku, wpisuje się w tę ideę. Jesteśmy dumni z tego, że tworząc Bakery Browary Warszawskie, nadpiszemy historię wspaniałych Haberbuscha i Schielego. Wierzymy, że w Browarach Warszawskich staną się ciekawym, chętnie odwiedzanym miejscem na mapie stolicy, dlatego chcemy być ich częścią. – Bartek Rychcik, właściciel Bakery Browary Warszawskie

Wnętrze bistro będzie jednocześnie minimalistyczne i przyjazne. W lokalu dominować będą biel, czerń i szarość, a całość zostanie wzbogacona żywą roślinnością. Architekturę miejsca dopełni wszechobecny chleb – różnego rodzaju i formatu, który wypełni lady i półki.
Bakery_Browary3.jpg

Wielu z nas ma ulubione miejsca, które odwiedza w drodze do pracy lub spiesząc się na spotkanie, a które powodują, że dzień od razu staje się lepszy. Zapach świeżego pieczywa czy aromatycznej czarnej kawy, to moje ulubione na dobry początek dnia. Takie aromaty, kojarzące się domową, ciepłą atmosferą będą już wkrótce witać gości w progach piekarni Bakery Browary Warszawskie. Nowoczesne podejście właściciela oraz doświadczenie szefa kuchni sprawią, że to bistro będzie miejscem wartym zatrzymania się na dłużej. Rozwijająca się w naszym miejskim kwartale Dzielnica Spotkań i Smaków zyskała tym samym kolejny argument, by wkrótce zaprosić mieszkańców, pracowników oraz gości do odkrywania niesamowitych smaków i spędzenia tu wolnego czasu. – Karolina Prędota-Krystek, senior leasing manager w Echo Investment odpowiedzialna za finalizację umowy

Bakery Browary Warszawskie pierwszych gości zaprosi we wrześniu 2020 roku. Lokal znajdzie się w Biurach przy Warzelni, przy schodach prowadzących przez plac Dolny do Leżakowni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...