15.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaRYNEK NIERUCHOMOŚCIWarszawski VIBE z pierwszym najemcą

Warszawski VIBE z pierwszym najemcą

Realizowany przez Ghelamco biurowiec VIBE w biznesowym centrum Warszawy pozyskał pierwszego najemcę. MDDP Outsourcing – jedna z największych polskich firm świadczących usługi outsourcingu księgowości, kadr i płac – zajmie dwa najwyższe piętra budynku. Łączna powierzchnia najmu to ok. 2000 mkw.

Lobby w biurowcu VIBE, wizualizacja
Lobby w biurowcu VIBE, wizualizacja, fot. materiały prasowe

Dla MDDP Outsourcing to nie tylko zmiana adresu, ale i kolejny krok w dynamicznym rozwoju spółki. Firma zdecydowała się na prawie dwukrotne powiększenie siedziby głównej, wybierając na nią biurowiec VIBE od Ghelamco.

VIBE stawia na nowoczesne rozwiązania, wpisujące się w wymogi ESG. Aby je spełnić, wykorzystujemy zaawansowane systemy monitorowania i zarządzania parametrami energii i komfortu budynku. Przykładamy też dużą wagę do materiałów, z jakich powstają nasze projekty. W VIBE wbudowaliśmy w płytę fundamentową i ściany szczelinowe beton niskoemisyjny, co obniżyło o blisko 40% emisję CO2 na całej konstrukcji. Budynek będzie miał również rozbudowaną infrastrukturę sprzyjającą dojeżdżaniu do biura rowerem czy pojazdami elektrycznymi. Te i wiele innych rozwiązań zostało zastosowanych, aby spełnić najwyższe standardy w zakresie zrównoważonego budownictwa, ale także stworzyć dla użytkowników przyjazną i kreatywną przestrzeń, do której będą z przyjemnością wracać. To projekt, który szczególnie przypadnie do gustu najemcom ceniącym kameralną skalę, co jest ewenementem w tej lokalizacji, gdzie dominują biurowe wieżowce. Z radością witamy MDDP Outsourcing, naszego pierwszego najemcę, na pokładzie! – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

VIBE zlokalizowany jest przy ulicy Towarowej, w zagłębiu biznesowym rejonu ronda Daszyńskiego. Tu też znajduje się kilka innych projektów zrealizowanych przez Ghelamco, m.in. The Warsaw HUB, Warsaw Unit, Warsaw Spire czy obecnie budowany The Bridge. Biurowy kompleks ma się docelowo składać z dwóch budynków. Pierwszy z nich, o wysokości ok. 45 metrów, ma być oddany do użytkowania w II kwartale 2024 roku. Z kolei drugi, o wysokości 95 m, znajduje się w fazie projektowej.

Sukces i dalszy rozwój

Ta zmiana jest nie tylko odzwierciedleniem naszego dotychczasowego sukcesu, ale przede wszystkim jest inwestycją w przyszłość. Większa przestrzeń biurowa pozwoli nam na dalsze rozszerzanie naszego zespołu ekspertów, ale także na jeszcze większe dostosowanie biura do wymagań dzisiejszego rynku. Rozumiemy, że odpowiednio zaprojektowana przestrzeń nie tylko koreluje z procesami biznesowymi, ale wpływa także na dobrostan pracowników – co w końcowym rozrachunku przekłada się także na jakość świadczonych usług. Nowe biuro to także symbol naszego zobowiązania do ciągłego rozwoju, innowacji oraz podnoszenia standardów w branży. Wierzymy, że przestrzeń, którą stworzymy, będzie sprzyjała kreatywności i dalszemu wzrostowi, umożliwiając nam oferowanie jeszcze lepszych rozwiązań w zakresie księgowości, kadr i płac – komentuje Rafał Michniewicz, Partner w MDDP Outsourcing.

W procesie negocjacyjnym MDDP Outsourcing reprezentowała firma Avison Young.

Przykład MDDP Outsourcing pokazuje, że nie takie straszne biurowce w dobie pracy hybrydowej, jak się obawiano – firmy rozszerzające swoje struktury dalej potrzebują więcej powierzchni. Dobra lokalizacja biurowców, taka jak w przypadku VIBE, jest istotnym czynnikiem, przyciągającym pracowników do biur – dodaje Maks Sobczak, Associate Director, Office Agency w Avison Young.

VIBE – w rytmie muzyki i ESG

Nazwa projektu – VIBE – to odwołanie do energicznego i wielkomiejskiego klimatu, który panować będzie w najnowszej inwestycji Ghelamco. Po raz pierwszy w Polsce, budynek otrzyma własną, specjalnie dla niego skomponowaną audiosferę. Nada mu ona niepowtarzalny charakter i w czasie rzeczywistym dostrajać się będzie do tempa i rytmu życia wewnątrz budynku. Do jej skomponowania zaproszony został znany polski kompozytor, producent i sound designer Wojciech Urbański. Oprócz skomponowania muzyki, zaprojektowany został także cały zestaw doświadczeń akustyczno-wizualnych, które będą towarzyszyć najemcom i odwiedzającym VIBE.

VIBE powstaje zgodnie ze strategią ESG firmy Ghelamco. Biurowiec będzie wykorzystywał ultranowoczesny Building Energy Management System (BEMS), który pozwoli na znaczące zmniejszenie zużycia energii. Zrównoważony charakter kompleksu potwierdzą certyfikaty w systemach: WELL, BREEAM, SmartScore, WiredScore i Green Building Standard. W tych dwóch pierwszych celem dewelopera jest uzyskanie certyfikatów na najwyższych możliwych poziomach: Platinium oraz Outstanding. Docelowo biurowiec zasilany będzie w 100% czystą energią.

Podobnie jak inne budynki Ghelamco, VIBE zostanie zaopatrzony w autorski system Signal OS. Monitoruje on stan budynku i dzięki temu zapewnia optymalne środowisko pracy. Zamontowanie rozwiązań antypandemicznych, takich jak wirusobójcze lampy UV w windach i systemach wentylacji, pozwoli zadbać o zdrowie i komfort użytkowników.

Chcąc zachęcić najemców do ekologicznych środków transportu, VIBE zapewni bogatą infrastrukturę dla rowerzystów. M.in. szafki, prysznice, parking rowerowy, stacja napraw oraz ładowarki dla elektrycznych jednośladów i samochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...