26.5 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024

VIBE z nowym najemcą

Kolejna firma zdecydowała się na przeniesienie swojego biura do VIBE – najnowszego projektu Ghelamco realizowanego w biznesowym centrum Warszawy. Rödl & Partner, jedna z wiodących firm doradczych świadczących usługi w zakresie audytu, BPO, doradztwa podatkowego i prawnego oraz consultingu, wynajęła w nim blisko 2500 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

VIBE odsłania elewacje. Nawiązują do industrialnej historii Woli
VIBE odsłania elewacje. Nawiązują do industrialnej historii Woli, fot. materiałami prasowymi

Rödl & Partner zajmie całe 6. i ponad połowę 7. piętra w 45-metrowym biurowcu.

Niezwykle się cieszę, że kolejna ceniona firma wybrała VIBE na swoją siedzibę. Nasz projekt budzi duże zainteresowanie najemców, którzy stawiają na niego ze względu na znakomitą lokalizację, najnowocześniejsze rozwiązania, energooszczędny i niskoemisyjny charakter oraz kameralną skalę. Przy tym tempie komercjalizacji jeszcze przed ukończeniem inwestycji będziemy mieć w pełni wynajęty budynek! Gratuluję wyboru firmie Rödl & Partner i życzę dalszego dynamicznego rozwoju, do czego nowe biuro w VIBE z pewnością się przysłuży – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

Biurowiec pod potrzeby

VIBE powstaje w samym sercu biznesowego centrum Warszawy w rejonie ronda Daszyńskiego, w narożniku ulic Towarowej i Kolejowej. Pierwszy z budynków dwuetapowej inwestycji, o powierzchni 15 tys. mkw., ma zostać oddany do użytkowania już w II kwartale tego roku.

Dlaczego przenosimy biuro do VIBE? Nasz wybór jest starannie przemyślany i oparty na gruntownych badaniach dotyczących przestrzeni pracy oraz analizie potrzeb naszych pracowników. W procesie decyzyjnym kierowaliśmy się nie tylko aspektami funkcjonalnymi, lecz przede wszystkim dążeniem do stworzenia środowiska sprzyjającego komfortowi pracy i realizacji naszych celów biznesowych. Dlatego też, po licznych warsztatach i wywiadach z naszymi pracownikami, zdecydowaliśmy się na VIBE. Dodatkowo wybór neutralnego klimatycznie budynku wpisuje się w ważne dla nas założenia ESG i stanowi wyraźny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Ta nowoczesna i ekologiczna przestrzeń sprawi, że każdy – zarówno nasi klienci, jaki i pracownicy będą czuć się w niej dobrze – komentuje Renata Kabas-Komorniczak, partner zarządzający Rödl & Partner.

Najemcy w transakcji doradzała firma Newmark Polska.

Cieszymy się, że mogliśmy wspierać naszego Klienta w tym kluczowym procesie. Wybór odpowiedniej lokalizacji wymagał zrozumienia specyfiki działalności firmy Rödl & Partner i jej długoterminowych planów. Ta transakcja to dowód na to, że dzięki współpracy i zaangażowaniu wszystkich stron można osiągnąć cel, który przyniesie korzyści naszemu Klientowi na wiele lat – mówi Anna Szymańska, dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w Newmark Polska.

Rödl & Partner to międzynarodowa firma doradcza, która powstała w 1977 roku w Norymberdze. Świadczy zintegrowane usługi profesjonalne w obszarach: audyt, Business Process Outsourcing, doradztwo podatkowe, doradztwo prawne, consulting. Działa w 49 krajach i ma 110 biur, w których pracuje 5800 osób. W Polsce działa od 1992 roku i zatrudnia obecnie około 600 pracowników w 6 lokalizacjach. To jest w Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

VIBE – w rytmie muzyki i ESG

Nazwa projektu – VIBE – to odwołanie do energicznego i wielkomiejskiego klimatu, który panować będzie w najnowszej inwestycji Ghelamco. Po raz pierwszy w Polsce, budynek otrzyma własną, specjalnie dla niego skomponowaną audiosferę. Nada mu ona niepowtarzalny charakter i w czasie rzeczywistym dostrajać się będzie do tempa i rytmu życia wewnątrz budynku. Do jej skomponowania zaproszony został znany polski kompozytor, producent i sound designer Wojciech Urbański. Oprócz skomponowania muzyki, zaprojektowany został także cały zestaw doświadczeń akustyczno-wizualnych, które będą towarzyszyć najemcom i odwiedzającym VIBE.

VIBE powstaje zgodnie ze strategią ESG firmy Ghelamco. Biurowiec będzie wykorzystywał ultranowoczesny Building Energy Management System (BEMS), który pozwoli na znaczące zmniejszenie zużycia energii. Zrównoważony charakter kompleksu potwierdzą certyfikaty w systemach: WELL, BREEAM, DGNB, SmartScore, WiredScore i Green Building Standard. W tych dwóch pierwszych celem dewelopera jest uzyskanie certyfikatów na najwyższych możliwych poziomach: Platinium oraz Outstanding. Docelowo biurowiec zasilać będzie w 100% czysta energią.

Podobnie jak inne budynki Ghelamco, VIBE wykonawca zaopatrzy w autorski system Signal OS. Monitoruje on stan budynku i dzięki temu zapewnia optymalne środowisko pracy. Zamontowanie rozwiązań antypandemicznych, takich jak wirusobójcze lampy UV w windach i systemach wentylacji, pozwoli zadbać o zdrowie i komfort użytkowników.

Chcąc zachęcić najemców do ekologicznych środków transportu, VIBE zapewni bogatą infrastrukturę dla rowerzystów. M.in. szafki, prysznice, parking rowerowy, stacja naprawy) oraz ładowarki dla elektrycznych samochodów i jednośladów. Korzystaniu ze środków transportu publicznego będzie z kolei sprzyjać znakomita lokalizacja budynku. Bowiem przy stacji metra rondo Daszyńskiego, przystankach tramwajowych, a także kolejowych: Warszawa Główna i Warszawa Ochota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...