19.9 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSLiberty Tower. AT Capital Group finalizuje zakup działki pod budowę

Liberty Tower. AT Capital Group finalizuje zakup działki pod budowę

Międzynarodowa firma doradcza Savills doradzała AT Capital Group przy zakupie gruntu inwestycyjnego przy skrzyżowaniu ul. Grzybowskiej i ul. Żelaznej, gdzie docelowo powstać ma wysoka na 140 metrów wieża Liberty Tower.

Liberty Tower - wizualizacja
Liberty Tower – wizualizacja

AT Capital Group to biuro rodzinne (z ang. family office) z siedzibą w Singapurze. Firma ma wartość 2,5 mld dolarów i portfolio nieruchomości inwestycyjnych o wartości sięgających miliarda dolarów. Wśród nich znajdują się inwestycje komercyjne, mieszkaniowe oraz nieruchomości typu mixed-use zlokalizowane na całym świecie. Należąca do firmy marka Experion zdobyła wiele nagród za innowacyjne i przystępne luksusowe projekty. Firma AT Capital Group swoje działania w Europe koordynuje za pośrednictwem siedziby w Amsterdamie. Odpowiada ona za realizację takich projektów, jak Bajes Kwartier – nowa dzielnica w centrum Amsterdamu o powierzchni ok. 135 000 m kw., w ramach której realizowane są budynki mieszkalne, handlowe, hotele, domy studenckie, placówki opiekuńcze oraz projekty mixed-use. Projekt rozwoju dzielnicy realizowany jest przy wykorzystaniu odnawialnej energii, innowacyjnych arterii wodnych i przy wykorzystaniu materiałów z recyklingu.

Cieszymy się, że zakończyliśmy naszą pierwszą inwestycję w Polsce. To kraj dysponujący atrakcyjnym rynkiem dla inwestycji w nieruchomości z dużym potencjałem wzrostu w tym segmencie” – mówi Hywel Phillip, dyrektor AT Capital Group.

Liberty Tower – mixed-use

Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku, AT Capital Group rozważa realizację projektu Liberty Tower jako projektu typu mixed-use. Tj. z częścią komercyjną i mieszkaniową kompleksu, która miałby się składać z około 140-metrowej wieży (41 pięter).

Działka przy skrzyżowaniu ul. Grzybowskiej i Żelaznej to obecnie jedna z najbardziej prestiżowych i wciąż niezagospodarowanych lokalizacji w Warszawie. Ta części Woli wzbogaciła się w ostatnim czasie o nowe projekty wielofunkcyjne. W tym sąsiadujące inwestycje Browarów Warszawskich i kompleksu Fabryki Norblina. Transakcji obrazuje rosnące znaczenie projektów typu mixed-use na rynku inwestycyjnym w Polsce” – mówi Kamil Kowa, członek zarządu oraz dyrektor działu Corporate Finance & Valuation, Savills.

Bardzo się cieszę, że dzięki wsparciu Savills centrum Warszawy ma szansę zyskać kolejny przełomowy projekt, który wzbogaci jego panoramę. Dziedzictwo i podejście AT Capital Grup pozwala przypuszczać, że Liberty Tower zamieni się w fantastyczną, na którą ta lokalizacja zasługuje i czekała od dawna” – mówi Tomasz Buras, CEO Savills w Polsce.

Savills doradzał AT Capital Group w procesie transakcyjnym. Doradztwo prawne świadczyła Agnieszka Stankiewicz z kancelarii Greenberg Traurig Nowakowska – Zimoch Wysokiński sp.k.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...