16.3 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaRYNEK NIERUCHOMOŚCIZdrowy i aktywny styl życia z Aurec Home

Zdrowy i aktywny styl życia z Aurec Home

Zdrowy i aktywny styl życia z Aurec Home. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, dom stał się oazą dobrego samopoczucia i miejscem dbania o siebie i bliskich. Transformacja stylu życia związana z pandemią koronawirusa skierowała naszą uwagę na zdrowie, które stało się priorytetem. Poszukujemy bezpiecznej, komfortowej i wielofunkcyjnej przestrzeni do życia. Nowoczesne strefy relaksu Aurec Active, w których można uprawiać sport i wypoczywać w zgodzie z naturą są szczególnie cennymi profitami oferowanymi mieszkańcom przez dewelopera. 

Pandemia koronawirusa wprowadziła wiele ograniczeń, w tym mniejszą aktywność. Rzadziej odwiedzamy przyjaciół, kluby fitness, pracujemy zdalnie lub izolujemy się na kwarantannie. W nowej rzeczywistości znacznie trudniej znaleźć bezpieczną przestrzeń, w której można zadbać o aktywność ruchową czy wypoczynek w komfortowych warunkach.

W ostatnich latach na znaczeniu zyskuje filozofia zrównoważonego budownictwa oraz konkretne działania, które świadomi deweloperzy podejmują projektując nowoczesne osiedla. Nie brakuje w nich przestrzeni dostosowanych do potrzeb singli, młodych małżonków, par spodziewających się nowych członków rodziny jak i seniorów.

Ciekawym przykładem inteligentnego rozplanowania osiedlowych atrakcji są projekty inwestycyjne realizowane przez Aurec Home, doświadczonego gracza na międzynarodowym rynku nieruchomości. Deweloper tworzy unikalną przestrzeń mieszkalną, w której łączy trzy strefy podnoszące komfort i jakość życia: aktywność ruchową, wypoczynek i ekologię.

Żyj zdrowo i aktywnie

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia aktywność fizyczna ma kluczowe znaczenie dla jakości i długości życia oraz dobrego samopoczucia. Regularne uprawianie sportu wpływa korzystnie na kondycję fizyczną i psychiczną, funkcje poznawcze, sen oraz zmniejsza objawy lęku i depresji. W trosce o zdrowie mieszkańców Aurec Home tworzy strefy aktywności Aurec Active. Znajdują się w nich sale fitness i pilates, elementy wypoczynku jak drewniane leżanki czy solarne ławki. Ponadto przestrzenie dla młodzieży zapewniające aktywny wypoczynek oraz edukacyjne place zabaw dla najmłodszych. Co więcej, lokatorzy mogą korzystać z plenerowej siłowni, a najmłodsi sportowcy z wodnego placu zabaw.

Zdrowy i aktywny styl życia z Aurec Home - ludzie ćwiczą na siłowni.
Zdrowy i aktywny styl życia z Aurec Home. Wizualizacja strefy sportowej Aurec Active w inwestycji Miasteczko Jutrzenki.

– Jako świadomi deweloperzy jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za budowę samych mieszkań, ale za kreowanie przyjaznej przestrzeni do życia wokół swoich inwestycji. Na bieżąco reagujemy na zmiany rynkowe i dostosowujemy działania do aktualnych potrzeb konsumentów. Pandemia i związane z nią ograniczenia w przemieszczaniu się spowodowały, że przestrzeń wielofunkcyjna zyskała na wartości. Zdrowie fizyczne i psychiczne stały się priorytetem. Dlatego we wszystkich inwestycjach realizowanych przez Aurec Home znajdują się strefy Aurec Active ukierunkowane na aktywność fizyczną, relaks i ekologię. Sprzedajemy nie tylko metry kwadratowe, lecz przede wszystkim styl życia – mówi Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home.

Self-care: naładuj baterie w Aurec Active

Zadbanie o odpowiedni wypoczynek to nie tylko część self-care, lecz także niezbędny element zdrowej rutyny. Praca zdalna nie sprzyja zachowaniu work-life balance i dbaniu o zdrowie mentalne. W konsekwencji może prowadzić do spadku samopoczucia, wypalenia, a nawet problemów ze zdrowiem.

Mieszkańcy nowoczesnych osiedli Aurec Home wypoczywają w komfortowych strefach relaksu Aurec Active na wygodnych leżankach, w zielony patio lub spacerując w otoczeniu natury. Domownicy mają możliwość realizacji swoich pasji ogrodniczych w szklarniach przeznaczonych do uprawy warzyw, ziół czy kwiatów. Na najmłodszych lokatorów czeka edukacyjny plac zabaw. Na ich rodziców zaś osiedlowe kawiarenki. Wszystko po to, aby nie musieć przemieszczać się do innych dzielnic miasta w celu przyjemnego i atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu.

Aurec Home – bliżej natury

Życie w stylu eko to trend, który przenika coraz więcej wymiarów codzienności. Naturalnie ma też bezpośredni związek z mieszkaniami i przestrzeniami do życia. Odpowiadając na potrzeby osób, które wybierają rozwiązania ekologiczne, Aurec Home realizuje inwestycje zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju i idei smart home. Deweloper instaluje w budynkach różne rozwiązania oszczędzające energię, m.in.: panele fotowoltaiczne, gruntowe wymienniki ciepła, wentylację mechaniczną czy odzysk wody deszczowej. Eko mieszkańcy ucieszą się także z ławek solarnych i miejsc parkingowych z ładowarkami dla samochodów elektrycznych.

Możliwość zorganizowania indywidualnego rytmu życia, powiązanego z aktywnością fizyczna, wypoczynkiem i poszanowaniem środowiska daje poczucie komfortu, zadomowienia i bycia „u siebie”. Klienci oczekują od deweloperów różnych wartości dodanych, a strefy Aurec Active są spełnieniem tych oczekiwań. Ponadto wyrazem dbałości inwestora o zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...