4.6 C
Warszawa
czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaNEWSKolejny wieżowiec od Ghelamco w Warszawie?

Kolejny wieżowiec od Ghelamco w Warszawie?

Wszystko na to wskazuje. Jak podał portal investmap.pl dobrze znany w stolicy inwestor – Ghelamco – złożył wniosek o pozwolenie na budowę 120-metrowego wieżowca przy Placu Grzybowskim w Warszawie.

Ghelamco i jego wieżowiec przy pl. Grzybowskim, wizualizacja
Ghelamco i jego wieżowiec przy pl. Grzybowskim, wizualizacja

Już 15 grudnia 2021 roku Ghelamco złożyło wniosek o pozwolenie na budowę „zespołu budynków biurowo-usługowo-handlowych z funkcja teatru wraz z garażami, wjazdem i towarzyszącą infrastrukturą” przy placu Grzybowskim 12/16 w Warszawie. To działka po wyburzonej siedzibie Teatru Żydowskiego. Deweloper chciałby w tym miejscu zbudować aż 4,2 tys. mkw. powierzchni. Inwestycja ta miałaby być wspólnym działaniem inwestora i Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce. Jak się okazuje pierwotnie miała być tam nowa siedziba Teatry Żydowskiego, którą finalnie stowarzyszenie zlokalizuje na Woli.

Ratusz wyraził zgodę na powstanie 120-metrowego wieżowca określając jego dopuszczalny kształt. To 20 metrów więcej niż pierwotnie planowano! Inwestycję realizować będzie firma Ghelamco, właściciel nieruchomości. Został on wybrany przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce (TSKŻ) na inwestora strategicznego. W ramach inwestycji przy placu Grzybowskim powstanie nowa siedziba TSKŻ, Centrum Edukacji Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata oraz przestrzeń biurowo-usługowa.

Ghelamco i jego wieżowiec przy pl. Grzybowskim, wizualizacja
Ghelamco i jego wieżowiec przy pl. Grzybowskim, wizualizacja

Sam inwestor narazie nie komentuje sprawy skupiając się na inwestycji The Brigde rosnącej przy Rondzie Daszyńskiego.

Ghelamco podsumowuje 2021 rok

Ghelamco zamyka swój jubileuszowy, 30 rok w Polsce, w bardzo dobrych nastrojach – oto podsumowanie 2021 roku. Oddanie do użytkowania Warsaw UNIT – jednego z najnowocześniejszych budynków w Polsce oraz dwie rozpoczęte inwestycje, w tym jeden wysokościowec, to najważniejsze ze zrealizowanych celów. Bardzo dobre wyniki zanotowano także w sektorze mieszkaniowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...