4.6 C
Warszawa
czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaNEWSWarsaw UNIT „Obiektem bez barier”

Warsaw UNIT „Obiektem bez barier”

Warsaw UNIT otrzymał certyfikat „Obiekt bez barier”, przyznawany przez Fundację Integracja. To potwierdzenie przystosowania budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ograniczoną mobilnością, rodziców z dziećmi i osób starszych.

Warsaw UNIT
Warsaw UNIT, fot. materiały prasowe

Certyfikat jest efektem współpracy dewelopera z Fundacją Integracja już od wstępnego etapu projektu wieżowca Warsaw UNIT. Pozwoliło to na zastosowanie rozwiązań niemożliwych do wprowadzenia na kolejnych etapach realizacji.

– To kolejny projekt, przy którym ściśle współpracowaliśmy z Ghelamco. Cieszy nas, że budynki będące wizytówkami miasta powstają z myślą o osobach z niepełnosprawnością. Zazwyczaj nie dostrzegamy przeszkód architektonicznych, z którymi się zmagają. Zbyt wąskie drzwi czy niewielki próg mogą stanowić niekiedy barierę nie do pokonania. Na szczęcie w budynkach takich jak Warsaw UNIT każdy może bez żadnych problemów wjechać na sam szczyt budynku. Dzięki takim miejscom Warszawa staje się miastem przyjaznym i coraz bardziej otwartym dla wszystkich – mówi Ewa Pawłowska, prezes Fundacji Integracja, jednej z największych w Polsce organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, od 27 lat przyczyniającej się do likwidowania barier architektonicznych, cyfrowych i społecznych.

Bez barier, dla wszystkich 

W Warsaw UNIT eksperci Fundacji Integracja wyróżnili m.in.: szerokie wejścia z drzwiami otwieranymi automatycznie dla różnorodnych grup użytkowników, miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnością, stanowiące ponad 2 proc. ogólnej liczby miejsc w budynku, dostęp do wszystkich kondygnacji za pomocą wind oraz system zarządzania windami wyposażony w dodatkowe rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością, m.in. precyzyjne informacje głosowe. Do tego zwrócili uwagę na perfekcyjnie zaprojektowane toalety dla osób z niepełnosprawnością. Projektanci umieścili je w przestrzeniach wspólnych na każdej kondygnacji biurowej, dobre położenie UNIT-a (przy Rondzie Daszyńskiego), z mnogością wysokiej jakości transportu publicznego do wyboru: tramwaj, autobus, metro, stacja SKM, a także rozwiązania dla rowerzystów, takie jak: ścieżki rowerowe w pobliżu budynku, zamknięty parking dla rowerzystów, szatnie z prysznicami i stacje rowerów miejskich pod wejściem.

Chcemy, żeby każdy nasz projekt zapewniał maksymalny komfort i był dostępny dla wszystkich użytkowników. W naszych budynkach funkcjonują nie tylko biura, ale także siłownie, sklepy, restauracje czy punkty turystyczne, z których korzysta niemal każdy. Cieszy nas, że przestrzenie te są dostępne dla wszystkich, niezależnie od ich wieku i zdrowia – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Dostępna recepcja
Dostępna recepcja, fot. materiały prasowe 

O Warsaw UNIT

Warsaw UNIT jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie wieżowców w Polsce. Za projekt architektoniczny odpowiada Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt. Zarządcą budynku jest CBRE, międzynarodowa firma doradcza, która ma w nim także swoją siedzibę. Wśród najemców budynku znajdują się także firma ubezpieczeniowa Warta.

W budynku wykonawca zastosował system Signal OS, autorski system operacyjny dla budynków. Dzięki niemu użytkownicy otrzymują m.in. dostęp do aplikacji mobilnej, która umożliwia m.in. dostęp do budynku czy możliwość zapraszania gości i rezerwację miejsc parkingowych. Wieżowiec został również wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które umożliwią błyskawiczne przejście budynku w tzw. tryb pandemii. W Warsaw UNIT zostały m.in. zainstalowane lampy UV. Są w windach (będą uruchamiane w kabinach w trybie „stand by”) oraz w systemach klimatyzacji.

Budynek otrzymał od International WELL Building Institute™ (IWBI) precertyfikację w najnowszym systemie WELL v2 Core. Bierze on pod uwagę dobre samopoczucie użytkowników. Budynek jest też w procesie uzyskiwania certyfikatu WELL Health-Safety Rating, który ocenia przygotowanie budynków do działania w czasie pandemii. UNIT wyznacza trendy w ekologicznym budownictwie. Potwierdzają to certyfikaty takie jak Green Building Standard oraz BREEAM, w którym wieżowiec otrzymał najwyższą możliwą ocenę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...