17.9 C
Warszawa
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSWieża Eiffla zdobyta przez polskiego YouTubera

Wieża Eiffla zdobyta przez polskiego YouTubera

Marcin Banot, znany także jako BNT, Polski wspinacz builderingowy wspiął się na kolejny z ikonicznych budynków. Tym razem, bez zabezpieczeń wszedł na Wieżę Eiffla w stolicy Francji. Całość udokumentował kamerą GoPro zamontowaną na czole wspinacza oraz dronem. Wieża Eiffla ma aż 324 metry wysokości! 

We wrześniu tego roku Marcin wraz z innym wspinaczem – Leo Urbanem – wspiął się nad ranem na najbardziej rozpoznawalny obiekt architektoniczny we Francji. Wieża Eiffla ma aż 324 metry wysokości i znacząco góruje nad skylinem miasta. Marcin właśnie opublikował nagranie z tego wyczynu na swoim kanale na YouTube – ujęcia mrożą krew w żyłach.

Służby bezpieczeństwa przyłapali wspinaczy już na samym początku wspinaczki, jednak nie wszczęły interwencji i wstrzymały się z nią do ich wejścia na szczyt. Wejście bez zabezpieczenia rozpoczęli przed świtem aby zdążyć przed otwarciem wieży Eiffla dla zwiedzających i uniknąć dodatkowych nieprzyjemności.

W marcu pisaliśmy o innym YouTuberze – MoKOTOwskim, który wspiął się na dźwig przy Varso Tower – najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej. Ponadto wszystko uwiecznił na kamerze i wrzucił na swój kanał. Ta wspinaczka, czyli tzw. urban climbing, również była nielegalna i odbyła się bez żadnych zabezpieczeń.

Większość z tego typu działań jest nielegalna i podejmowana na własne ryzyko. Nikt nie powinien pokazanych na nagraniu czynów naśladować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...