27.1 C
Warszawa
wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaNEWSVarso Tower siedzibą renomowanej kancelarii prawnej Greenberg Traurig

Varso Tower siedzibą renomowanej kancelarii prawnej Greenberg Traurig

HB Reavis podpisał umowę z kancelarią Greenberg Traurig 10-letnią umowę wynajmu biura o powierzchni 5 tys. mkw. w wieżowcu Varso Tower. Transakcja z udziałem międzynarodowej firmy prawniczej potwierdza stopniowy powrót do biur organizacji, które dostosowują swoje strategie miejsca pracy do nowej rzeczywistości.

Varso Tower na tle Warszawy
Varso Tower na tle Warszawy, fot. facebook.com/HBReavisPL

Nowy najemca na pokładzie

Greenberg Traurig to czołowa międzynarodowa kancelaria prawna, zatrudniająca około 2,2 tys. prawników w 40 biurach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, Azji i na Bliskim Wschodzie. W Polsce, około 100-osobowy zespół prawników kancelarii doradza klientom od 30 lat. Uczestniczy w największych i najbardziej złożonych transakcjach na rynku w kraju i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Greenberg Traurig został uhonorowany niedawno przez International Financial Law Review tytułem Kancelarii Roku 2021 w Polsce. Także otrzymał tytuł Kancelarii Prawnej Roku 2021 w Polsce przyznany przez Euromoney LMG „Women in Business Law Awards 2021 Europe”. Kancelaria przewodzi w tegorocznej klasyfikacji wartościowej Mergermarket w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Wszystko to z transakcjami fuzji i przejęć o łącznej wartości ponad 5 mld USD.

Polski oddział Greenberg Traurig przeprowadzi się do Varso Tower jesienią przyszłego roku i zajmie w budynku trzy piętra, od 31 do 33. W procesie najmu kancelarię kompleksowo wspierała firma Savills. Świadczy ona dla najemcy również usługi doradztwa technicznego, obejmujące zarządzanie projektem na każdym etapie procesu aranżacji biura. Z kolei firma Argon Legal zapewniła HB Reavis doradztwo prawne w negocjacjach.

Varso Tower – szczegóły realizacji

Zakończenie budowy Varso Tower planowane jest wiosną 2022 roku. Wieżowiec wyróżnia się m.in. imponującą szklaną fasadą, której każdy element ma aż 4 metry wysokości. Dzięki temu, najemcy mogą liczyć na doskonałe doświetlenie swoich biur naturalnym światłem. Varso Tower to także jedna z najbardziej ekologicznych inwestycji tego typu w Polsce. Projekt uzyskał wysokie noty w certyfikacjach BREEAM oraz WELL potwierdzających jakość zastosowanych rozwiązań. Ich celem jest maksymalna energooszczędność budynku oraz bezpieczeństwo i komfort użytkowników.

Obecnie najwyższy budynek w Unii Europejskiej został zaprojektowany przez architektów z pracowni Foster + Partners. Oprócz biur, w wieżowcu powstaną dwa ogólnodostępne tarasy z widokiem na Warszawy. Jeden z nich będzie położony dwukrotnie wyżej niż dzisiejsza atrakcja turystyczna stolicy – punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Na szczycie budynku inwestor zaplanował także restaurację i bar.

Varso Tower to część wielofunkcyjnego Varso Place, w którego skład wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy. Inwestycję HB Reavis zlokalizował w centrum Warszawy, tuż przy Dworcu Centralnym. Dzięki temu pracownicy i goście budynków mogą łatwo korzystać z transportu publicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...